Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
1956-os forradalomra és szabadságharcra emlékeztek Velencén
2016.10.23. 13:06
Velencén pénteken délelőtt 1956-os megemlékezést rendeztek a város diákjainak, a történelmi egyházak, az Önkormányzat vezetők valamint a velencei intézmények és civil szervezetek képviselőinek részvételével. Díszvendégként ünnepi beszédet mondott a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Dr. Molnár Krisztián. Az ünnepséget közös koszorúzás zárta az '56-os kopjafánál és a Hősök emlékművénél.
Velencén pénteken délelőtt 56-os ünnepséget rendezett a város önkormányzata a Zöldliget Általános Iskolában.
Az ünnepségen Koszti András polgármester köszöntőjében emlékezett az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire.
A polgármester köszöntője után ünnepi beszédet mondott a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. Dr. Molnár Krisztián megemlékező beszédében felelevenítette azt a szomorú esetet, amikor szűk tíz éves szomorú a Velencei tó partján másodszor is fel kellett avatni egy ’56-os emlékművet, amelynek az első díszét ellopták. „A gaztett tragikus volt, persze nem elsősorban az anyagi kár miatt! Ám a történtek következményei azt is megmutatták végül, hogy a magyarok, az itt lakók éppen úgy képesek egy emberként tenni egy nemes ügyért, mint tették az elődeik. Az eltűnt mű – közadakozásból – elkészült újra, mert érezték, tudták az itteni emberek, hogy ’56 emlékének egy torzó gránittalapzat éppen hogy a megcsúfolása lenne! Tettük köznapi megvalósítása lett annak a vágynak, aminek az alkotó is hangot adott műve elkészítésével: törekedjünk naponta arra, hogy megújuljunk, emlékezzünk őseinkre, milyen áldozatokat hoztak, és mindazokra mi is méltók legyünk.” – fogalmazott az elnök.
"Ami 1956. október 23-án, majd az azt követő hetekben történt, töltsön el bennünket büszkeséggel! Tiszteljük azok emlékét, akik részesei voltak a forradalomnak, de talán ennél is fontosabb az, hogy ’56 tanulságaként szűrjük le: nagyot tenni úgy tudunk csak, ha ahhoz megvan a nemzet, a közösség egységes, kinyilvánított akarata, tetteinkben pedig tartjuk is hozzá magunkat!"- hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.
Az ünnepi beszédeket követően a dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium tanulóinak ünnepi műsorát követően kitüntetések átadására: Velence Díszpolgára cím és Velencéért Oklevél került átadásra.
A Történelmi egyházak áldása után, az ünnepség végén az önkormányzat vezetői, valamint a velencei intézmények és civil szervezetek képviselői helyezték el koszorúikat az '56-os kopjafánál és a Hősök emlékművénél.