MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

25 éves a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete
2016.04.05. 15:08

Megalakulásának 25. évfordulója alkalmából tartott ünnepi közgyűlést csütörtökön a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete a Helyőrségi Klubban. Az eseményen összegezték a szervezet negyedszázados történetét, feladatait és eredményeit, majd elismerések átadására került sor. 



A rendszerváltást követően a Fejér megyében élő, a hadseregből kikerült és a Magyar Honvédelmi Szövetség megszűnésével „magukra” maradt repülők, ejtőernyősök és a két fegyvernemhez tartozó szakszolgálatok tagjainak részéről jogos igény merült fel egy olyan szervezet létrehozására, amely biztosította a korábban megszokott bajtársi légkört és az együvé tartozást. A Magyar Veterán Repülők Szövetségének 1989-es, budapesti megalakulását követően 1991. március 28-án, Székesfehérváron a Helyőrségi Klubban 60 fő részvételével megalapították a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesületét. Az önállóvá válást követően 2007 decemberében az egyesületet közhasznú szervezetté nyilvánították, azóta ebben a formában működik.
A megalakulást követően a taglétszám rohamosan növekedett, a választott hét fős vezetőség a tagsággal együtt dolgozta ki a működés alapelveit, feladatait. Fontos volt, hogy a megye repülőinek és ejtőernyőseinek szervezetbe tömörülést vezérelje a nemes hagyományok tisztelete, a hazaszeretet, a honért való áldozatvállalás és a kötelességtudat. Ugyancsak alapvető cél volt egy alapítvány létrehozása „Tisztelet a Levegő Hőseinek Alapítvány” néven. Feladatnak tekintették, hogy a szervezet égisze alatt emlékművet állítsanak az 1916 után Székesfehérváron és környékén elhunyt hős bajtársaik tiszteletére, állandó kiállítást hozzanak létre és kiadványt jelentessenek meg a kiképzésről, az alakulatok életéről, a repülőterek kialakításáról és fejlődéséről. A felsorolt alapvető célok mind megvalósultak, a szervezet ma is sikeresen, összetartóan működik.
 
A hagyományőrzés és a hadisír-gondozás mellett a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete ma is fontosnak tartja az Ejtőernyősök Sárpentelei Találkozójának megrendezését minden év augusztusának első péntekén, a Börgöndi repülőtéren. Ezzel a rendezvénnyel őrzik emlékét a II. világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulatnak, amely 1951-ben Székesfehérvárra helyeztek, majd 1954-ben megszüntetettek. A 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj meghatározó jelentőségűvé vált a magyar katonai és sport ejtőernyőzés fejlődésének és a ma elért eredményeinek szempontjából.

Székesfehérvár Önkormányzata nevében Viza Attila közbiztonsági tanácsnok vett részt a jubileumi közgyűlésen. Mint fogalmazott: Székesfehérvár büszke katonaváros, amely nem létezne a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete és ahhoz hasonló civil szervezetek nélkül. Fontos a hagyományőrzés, és az, hogy az idejüket leszolgált katonák tartalmas tevékenységet végző, valóban közösségépítő szervezetekben találjanak kapcsolódási pontokat. Mindezzel kifejezik egymás iránti tiszteletüket is, és továbbviszik Székesfehérvár jó hírét.
  

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP