Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Civil Vitamin Program eredményessége a résztvevők sikerében rejlik
2015.01.20. 11:53
Véget ért az Echo Innovációs Műhely TÁMOP-1.4.1.-11/1-2012-0030 számú, Civil Vitamin- Közösségi feladatok erőforrás támogatása a Fehérvári Civil Központban című projektje Székesfehérváron. Az elért eredményeket sajtótájékoztató keretében ismertette Molnár Tamás, Székesfehérvár Megyei Jogú Város civil tanácsnoka, és Domokos Tamás, az Echo nonprofit Network stratégiai igazgatója 2015. január 15-én, a Fehérvári Civil Központban.
A program a Fehérvári Civil Központ humánerőforrás-fejlesztésén keresztül egy modell kialakítását tűzte ki célul, amely maximálisan megvalósult. A projekt révén az Echo Innovációs Műhely- együttműködve az önkormányzattal- a Székesfehérváron élő munkanélküliek humánerőforrás fejlesztését valósította meg a közösségi feladatok elvégzése révén.
„A civil szervezetek 2011-ben vehették át a Fehérvári Civil Központ kulcsát, az azóta eltelt időszakban kiderült, hogy számos hiányossággal küzd az épület, rengeteg hiányzó erőforrása van. A megoldást a Civil Vitamin projekt jelentette. A 60 millió forintos támogatásból humánerőforrás, valamit eszközfejlesztés valósult meg, ezáltal igazi szolgáltató központtá vált a Fehérvári Civil Központ.”- mondta Domokos Tamás stratégiai igazgató.
Molnár Tamás civil tanácsnok elmondta, hogy példamutató az Echo Innovációs Műhely Civil Vitamin programja. „Örvendetes, hogy a nonprofit szervezetek átlépnek saját árnyékukon, és a pályázatok révén belépnek a munkáltatói piacra, amely Székesfehérvár gazdaságát is erősíti. Az önkormányzat eddig is, és a 2014- 2020- as időszakban is meg fog adni minden segítséget a nonprofit szervezeteknek ahhoz, hogy sikeresen pályázzanak.”
A programba 25 fő hátrányos helyzetű álláskeresőt vontak be, akik között volt 25 év alatti pályakezdő, GYES-ről visszatérő szülő, tartósan munkanélküli és veszélyeztetett korban lévő személy is. A résztvevők mentorok segítségével, az egyéni fejlesztési tervek mentén sajátították el azon képességeket, amelyek segítettek nekik elhelyezkedni a munka világában. Foglalkoztathatóságuk növelése érdekében kompetenciáik alapján OKJ képzéseken vettek részt a bevontak: pénzügyi ügyintéző, számítógépes adatrögzítő és kulturális rendezvényszervező. A tréningek elvégzése után 15 fő került alkalmazásba az Echo Innovációs Műhelynél. A pályázatban meghatározott célt a projekt során sikerült elérni, ugyanis 1 fő számítógépes adatrögzítővel, 4 fő kulturális rendezvényszervezővel, és 10 fő ügyviteli munkatárssal bővült a Fehérvári Civil központ humánerő forrása.
A projektbe bevontak egybehangzóan állítják, nagy segítséget nyújtott a Civil Vitamin program abban, hogy megtalálják a számukra megfelelő munkát.