MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

A KEMPP-ben is felavatták a Nemzeti Emlékhelyet jelölő sztélét
2013.01.12. 14:24

Ünnepélyes keretek között avatták fel a Nemzeti Emlékhelyet jelölő sztélét és a nemzeti lobogót a Pákozdi Katonai Emlékparkban, január 12-én szombaton, a doni csata 70. évfordulójának napján. A Pákozdon található Katonai Emlékparkot 2012. január 1-jétől nyilvánította Nemzeti Emlékhellyé a magyar Országgyűlés. A Nemzeti Emlékhellyé válás hosszú folyamat eredménye, mely munkában a Fejér Megyei Önkormányzat is részt vett. 



Az Nemzeti Emlékhelyet jelölő sztélét Benkő Tibor vezérezredes, honvéd vezérkari főnök L. Simon László kultúráért felelős államtitkár, Pákozd országgyűlési képviselője,  Vargha Tamás honvédelmi államtitkár, valamint a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság részéről dr. Szakály Sándor egyetemi tanár avatták fel. Az ünnepségen a Fejér Megyei Önkormányzatot Pleizer Lajos alelnök és Molnár Krisztián főjegyző képviselte.
Az avatóünnepségen köszöntőt mondott Benkő Tibor vezérezredes, honvéd vezérkari főnök, aki elmondta, hogy az Emlékpark a legjobb helyszín arra, hogy a magyar hadsereg történetéről beszéljünk és megemlékezzünk, hiszen a magyar hadsereg születésének első győztes csatája ehhez a helyhez kapcsolódik. A sztélé, amelyet felavatunk hűen jelképezi ennek az Katonai Emlékparknak a szerepét a nemzet sorsában. Ennek a helynek az a feladata, hogy ne csupán emléket állítson, hanem emlékeztessen és adjon útmutatást a jövő nemzedéke számára. A Nemzeti Emlékhely és az emlékoszlop irányt mutat a számunkra, jelképezi azt az utat és azt a történelmet amelyet a magyar nép, a magyar honvédség végigjárt, a lobogó pedig figyelmeztet minket arra, hogyan tudjuk elkerülni mindazokat a sorcsapásokat, tragédiákat amelyeket nemzetünk elszenvedett - tette hozzá Benkő Tibor.
Ez az egyetlen olyan hely Magyarországon, ahol a magyar honvédelem ügyének, a magyar katonaság több, mint 160 éves történelmének állítottak emléket. Ennek az időszaknak valamennyi momentumára, tragikus és dicsőséges fordulópontjára emlékezni lehet. Ez egy egyedülálló emlékpark amelyre azt gondolom büszkék lehetünk és örülhetünk annak, hogy Nemzeti Emlékhellyé vált - hangsúlyozta L. Simon László kultúráért felelős államtitkár.
Ünnepi beszédében dr. Szakály Sándor egyetemi tanár elmondta, nagyon fontos, hogy azok a helyek, amelyek nemzet történelmében meghatározóak fontos, hogy emlékhelyek legyenek, ilyen a Katonai Emlékpark is, amely 1848 szellemét hordozza magában.

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP