Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A klímaváltozásról tartottak nyitókonferenciát a Megyeházán
2017.09.27. 14:37
A Fejér Megyei Önkormányzat „Megyei Klímastratégia és megyei éghajlatváltozási platform létrehozása Fejér megyében” című pályázata keretében rendeztek kedden nyitókonferenciát a Megyeházán. A pályázat célja, hogy felhívja a figyelmet a klímaváltozásra, annak következményeire, és megteremtse a társadalmi párbeszédet a klímaváltozás negatív következményeinek csökkentésére. Házigazdagént, a konferencia résztvevőit Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei közgyűlés elnöke köszöntötte.
Fejér megyét is érintik a magas szén-dioxid kibocsátással járó problémák. A bemutatott statisztika jól szemlélteti például, hogy a megyét átszelő autópályák is jelentősen növelik az üvegházhatású gázok mennyiségét a térségben. – fogalmazott Dr. Molnár Krisztián. A klímaváltozás nemcsak a gazdaság fejlődését érinti hátrányosan, de olyan nem kívánatos eredményekhez vezet hosszútávon, amelyek veszélyeztetik hazánk érdekeit és értékeit is. Önkormányzatunk lehetőségei szerint megragad minden olyan kezdeményezést, amely a klímaváltozás mérséklését elősegítő intézkedési tervek kidolgozását és végrehajtását segíti – tette hozzá a közgyűlési elnök.
„Bár a projektet a megyei önkormányzat önállóan nyújtotta be, olyan partnerekkel szeretné megvalósítani, mint az oktatási intézmények, a települési önkormányzatok és a nagyvállalatok. A kooperáció azért is hasznos, mert ezek a szervezetek ismerik a helyi adottságokat és így esélyegyenlőségi szempontok is megvalósulhatnak.
A továbbiakban a klímastratégiák előkészítésének indokoltságáról és az éghajlatváltozással járó problémákról Dr. Sági Zsolt szakértő tartott előadást. A projekt részleteiről Kígyóssy Gábor, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal vezető tervezője tájékoztatta a megjelenteket. Oletics Zoltán, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit kft. képviselője is összefogást sürgetett Fejér megye összetettségére hivatkozva. A felmerülő problémákra akkor találhatunk megoldást, ha a megfelelő stratégiák kidolgozása mellett az emberek hajlandóak lesznek tenni a változás elérése érdekében – vélték az előadók, Czifra Tamás, a Klímabarát Települések Szövetségének szakértőjével együtt.