Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Magyarok Nagyasszonyának pártfogását kérték Fehérvár fogadalmi szentmiséjén
2016.08.15. 09:23
Szent István országfelajánlásának évfordulóján, fogadalmi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. A misén a főpásztor megújította hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A szentmisét megelőzően ünnepélyes keretek között vitték át a Magyar Szent Család ereklyéket a püspökségről a Szent István Bazilikába.
A szentmisét megelőzően ünnepélyes keretek között vitték át a Magyar Szent Család ereklyéket a Püspöki Palotából a Szent István Bazilikába. Székesfehérváron őrzik 1777 óta Szent István fejereklyéjét, fiának Szent Imre ujjának csontereklyéje pedig 1930-ban került az egykori magyar királyi székhelyre. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét pedig 2011-ben, a Családok Éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család.
Fehérvár fogadalmi miséjén részt vett Székesfehérvár polgármestere, a város alpolgármesterei, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, valamint Gyulafehérvár és Tengerfehérvár (Biograd na Moru) polgármesterei és Pozsony főpolgármester-helyettese is. "Fehérvár fogadalmi ünnepét üli a mai napon. Erre az ünnepre készült a város, sok munkával és egyéb áldozattal kívánta méltóvá tenni az emlékezést. Megnyitottuk az Osszáriumot, hogy nemzetünk nagyjainak földi maradványai előtt tiszteleghessünk. Ünnepi alkalmakat teremtve szeretnénk ünnepet hozni a városba, de még inkább a város lakóinak lelkébe, a polgárok szívébe. Hisz ennek megérzése, megtapasztalása nélkül csak múló búcsúi mulatság, amit teszünk. Értékek vannak ránk bízva, ezekkel kell nekünk okosan sáfárkodni. Nem elég csak őrizni, több kell: továbbadni, éltetni, mert ezek szent dolgok. Erőt adnak, megmaradáshoz segítenek." - fogalmazott szentbeszédében Spányi Antal püspök.
A megyéspüspök prédikációjában arról is szólt, hogy korunk sok feszültsége belső lelki elégedetlenségből fakad, ez okozza azt, hogy nem hallgatjuk meg a másik embert, nem fogadjuk el a véleményét és nem tudjuk életünket értékek szolgálatába állítani. "Sokszor magunknak élünk. És aki az életét magának meg akarja tartani, az elveszíti azt. Ez az élet törvénye. Szeretnénk mi is boldogok lenni és tudjuk mélyen, hogy ez nem elsősorban az anyagiaktól függ. Tudjuk, hogy jó a családban, hiszen erre vágyunk. Szeretjük a gyermeket, hiszen róla álmodnak a fiatalok.. De mégsem tudunk úgy élni a hétköznapokban, hogy ezek a vágyak, értékek a mieink legyenek." - hívta fel a figyelmet a püspök.
Augusztus 15-én, hétfőn 18 órakor a Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmisére várják a híveket a Székesegyházban. Hazánkban Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep azonban a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn, 1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap 1948-ig még munkaszüneti nap is volt.