Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A móri kórház működik, jelentős fejlesztések zajlanak
2014.02.03. 10:42
Pénteken délelőtt közös sajtótájékoztatón számolt be a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban és a Móri Kórházban megvalósuló nagyszabású fejlesztésekről az intézmények vezetőivel Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő.
Törő Gábor az érintett egészségügyi intézmények vezetővel: Szabó Bakos Zoltánné ápolási igazgatóval, Tóth László kardiológiai osztályvezető főorvossal, Kovács Attila stratégiai, Czakó Imre gazdasági és Reiber István orvosigazgatókkal és Varga Péter koordinációs menedzserrel közösen számoltak be a megyei és a móri kórházban zajló fejlesztésekről pénteki sajtótájékoztatójukon a móri kórház rendelőintézetében.
-A meglévő képességek megőrzésére a kórház átalakította működését – döntően krónikus jellegű fekvőbeteg-ellátást, egynapos sebészeti tevékenységet preferálva. 2013-ban annyi változás történt, hogy a még meglévő intézményeket – országos szinten – integrálták a régió fekvőbeteg-centrumaihoz; Mór esetében ez a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A szakrendelések, az ápolási osztály és a háziorvosi ügyelet is változatlanul üzemelnek és bővítik az egynapos sebészeti ellátás lehetőségeit is. A krónikus fekvőbeteg ellátás területén az integráció módot adott arra, hogy újra térítésmentesen tudják a kistérség lakóinak ezt biztosítani. Új fekvőbeteg ellátási formaként a kardiológiai rehabilitáció működtetése kezdődött meg 25 Kórházi ágyon, aminek további bővítése és fejlesztése is reális jövőkép. A Kórház integrációjakor létszámleépítés nem történt. Létszámfejlesztés a kardiológiai rehabilitáció szakdolgozói tekintetében valósult meg. Ápolási feladatok kapcsán plusz kereteket biztosít az anyaintézmény. Pályázati fejlesztések valósulnak meg Móron, a helyi lakosság ellátási biztonságának és komfortérzetének javítása céljából. A Móri kórház infrastrukturális fejlesztése valósul meg, mely érinti a kórház „B” épületének mentőállomáshoz kapcsolódó egységét, a földszinti elhelyezkedésű krónikus belgyógyászati osztályt és az emeleti részben az ápolási osztály területeit. A támogatás összege: 130.200.400 Forint. A Móri Kórház az integrációkor egyértelműen, jelentősen fokozódó mértékben eladósodott volt. Az integrációt követően az intézmény működik, új ellátási formákat vezet be, humánerőforrását megtartotta. A móri intézmény újra a gyógyításra, a betegellátásra tud koncentrálni. A kivitelezés befejezése 2015.nyarán várható, az osztályokat minimális ágyszünettel tudják majd működtetni a felújítások alatt.