Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
KÖZOP-3.5.0-09-11-2015-0048 sz. projekt indításáról
Fejér Megyei Önkormányzat által Nadapon építendő kerékpárút
A Fejér Megyei Önkormányzat pályázatot nyújtott be a 2007-2013-as támogatási időszakban eddig fel nem használt támogatási maradványok terhére, a Közlekedési Operatív Program keretében a KÖZOP-3.5.0-09-11 „Kerékpárút-hálózat fejlesztése” c. projektkiírásra Nadapon építendő kerékpárút finanszírozhatósága céljából. Ennek érdekében az adott 3B útvonalszakasz esetében a terveket készíttető Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács átadta a tervdokumentációkat a Fejér Megyei Önkormányzat részére további felhasználásra.
A megvalósítandó kerékpárút hivatásforgalmi célokat szolgál, egyúttal a közelében húzódó 1, 2, 3 számjegyű közlekedési utak tehermentesítését, valamint a meglévő balesetveszély csökkentését, megszüntetését is biztosítja.
A 3B nyomvonal kiválasztásánál és tervezésénél fontos szempont volt, hogy a Velencei-tó körül már megépített kerékpár-útvonalakhoz is kapcsolódva a környező települések közti minél könnyebb és gyorsabb közlekedési lehetőséget biztosítson a munkába járáshoz, valamint a helyi termékek minél egyszerűbb piacra juttatásához. A feladatot még bonyolultabbá tette, hogy a Sukoró-Nadap közti külterületi szakaszon Natura 2000 besorolású természetvédelmi területet is érint a nyomvonal. Ugyanakkor megállapítást nyert, hogy a kerékpáros közlekedés természetbarát volta miatt az nem jelent terhet az említett védett területre, sőt alternatív közlekedési eszközként más, a természetet károsító közlekedési eszközök kiváltását teszi lehetővé.
Az így megvalósítandó nadapi 3B szakasz műszaki-gazdasági ismérvei az alábbiak:
Az útvonal Sukoró és Nadap egymás közti külterületi részein húzódik, azok belterületi határvonaláig. Ennek során érinti az ún. ingókövek egyikét, a „Gyapjaszsákot”, egy különleges természeti képződményt. A tervezés és kivitelezés során kiemelt figyelmet kellett (kell) fordítani az ingókövek megőrzése érdekében kijelölt természetvédelmi terület érintettségére. Nadapot és Sukorót köti be a tó körüli kerékpárútba ez a kb. 1930 m hosszú szakasz. A projekt pályázaton elnyert teljes összege 198,5 millió Forint.
A tervezett nyomvonalhoz a 3A szakasz csatlakozik Sukorónak a Nadap felőli kül- és belterületi határától a Pákozd-Sukoró arborétumig. Ezen szakasz hossza 3350 m hosszon.