Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
„A településeink sikerének záloga az együttműködés” - Milliárdos kerékpárút fejlesztések valósulnak meg Fejérben
2015.09.30. 14:55
Országosan is egyedülálló beruházásnak nevezte Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei közgyűlés elnöke a Fejér megyében épülő kerékpárutakat a szerdai közös sajtótájékoztatón, melyet Törő Gábor országgyűlési képviselővel, az érintett települések polgármestereivel és a Mór és Pusztavám Közös Hegyközség elnökével tartottak Csókakőn. Fejér megye hat településén, több, mint egy milliárd forint pályázati forrásból építenek bicikli utat. Mór és Csókakő között mintegy 450 millió forintból épül kerékpárutat kiegészítő mezőgazdasági út a közeljövőben.
A sajtótájékoztatón Varga Máté, Törő Gábor országgyűlési képviselő, dr. Molnár Krsiztián elnök, Fenyves Péter és Fűrész György polgármesterek ismertetik a kerékpárút beruházást.
A sajtótájékoztatón Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke ismertette a pályáztatás részleteit. „Nagy projekt kezdetén vagyunk túl. Törő Gábor, országgyűlési képviselő indította el, hogy Mór és Csókakő közötti olyan bicikli út épüljön ki, amelyet a borászok és mezőgazdászok is használni tudnak. A kerékpárutak megvalósítására a Közlekedési Operatív Program keretében maradványforrásokból nyílik lehetőség, mely összeget így az idei évben fel is kell használni. A Fejér Megyei Önkormányzat hat megyei település bicikli útjának megépítésére pályázott. A Mór-Csókakő szakasz megépítéséhez két projektet kellett benyújtani. Így a Fejér Megyei Önkormányzat Mór esetében 198 millió forint, Csókakő esetében 138 millió forint pályázati forrást igényelt. A megyei önkormányzat pályázata mezőgazdasági út építését nem teszi lehetővé, ezért azt Mór Város Önkormányzata vállalta, hogy saját költségen, a kerékpárutat kiegészítő 65 milliós beruházásként mezőgazdasági utat épít.
Fejér megye két településén mintegy 450 milliós beruházás valósul meg. Mind a hat település esetében pedig több, mint egy milliárdos fejlesztésről beszélhetünk Fejérben, amely országosan is egyedülálló példa- hangsúlyozta a közgyűlés elnöke. Dr. Molnár Krisztián köszönetet mondott Csókakő és Mór polgármesterének az együttműködésért és külön köszönetét fejezte ki Törő Gábor országgyűlési képviselőnek a lobbi tevékenységéért és L. Simon László miniszter-helyettesnek a koordináló munkájáért.
„A településeink sikerének záloga az együttműködés és a jövőbe látás”- hangsúlyozta Fenyves Péter, Mór polgármestere a sajtótájékoztatón. A polgármester köszönetet mondott a Közgyűlés elnökének és a város országgyűlési képviselőjének az eredményes pályáztatásért és a kerékpárút kiépítéséért végzett munkájukért. „A kerékpárút fejlesztés a turizmus és a gazdasági szempontok miatt is kiemelt jelentőséggel bír mind Mór mind Csókakő esetében. Példaként szolgál arra, hogy a jövőre is fel kell készülnünk”- tette hozzá Fenyves Péter.
Siker koronázza a közös munkát- fogalmazott a sajtótájékoztatón Fűrész György, Csókakő polgármestere, aki példaértékűnek nevezte azt az együttműködést, amelynek köszönhetően mezőgazdasági és kerékpárút segíti majd a helyközi forgalmat, a turizmust, kiemelten a móri borvidék fejlődését.
Varga Máté, a Mór és Pusztavám Közös Hegyközség elnöke kiemelte: „A fejlesztés a borvidék 500 hektárjának aszfaltos úton történő megközelítését teszi lehetővé. Így komoly infrastrukturális hálózat valósul meg, amelyhez ha a termelők is hozzájárulnak értékteremtő munkájukkal, elősegítik a megkezdett út folytatását is. Közös munkával pedig hozzájárulnak a móri borvidék fejlődéséhez, ahhoz hogy hazánk országosan kedvelt központjává váljon. - tette hozzá Varga Máté.
Törő Gábor, országgyűlés képviselő Ausztriát és Németországot példaként említve emelte ki a megyében megvalósuló kerékpár és mezőgazdasági utak kiépítésének, ezáltal a nyugathoz történő felzárkózás fontosságát. „Olyan településeket kell kiépíteni, hogy a kertvárosi övezetekbe szívesen menjenek ki az emberek a szabadba, a hobbikertekbe vagy gazdasági tevékenységet végezni a földekre. Fontos, hogy a birtokok megközelíthetők legyenek, amely a turizmus fellendítését is elősegíti. Mindent el kell követnünk, hogy a térség fejlődni tudjon-hangsúlyozta a képviselő.