Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A TOP Szakmai Nap a Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága, a Fejér Megyei Önkormányzat és a Magyar Államkincstár Fejér Megyei Igazgatósága együttműködésében valósult meg. „A települési önkormányzatokat segítjük abban, hogy Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében elnyert pályázataik végrehajtását a lehető leggördülékenyebben tudják menedzselni, amelyhez szükség van arra, hogy úgy az Irányító Hatósággal, mint az Államkincstárral, illetve a Fejér Megyei Önkormányzattal is aktív, napi szintű kapcsolatban tudjanak maradni, erre kitűnő lehetőség a TOP Szakmai Nap.” - emelte ki Oláh Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium regionális fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkár.
„Magyarország számára mintegy 1200 milliárd forint áll rendelkezésre terület- és településfejlesztési célokra, ennek elköltése a megyei önkormányzatokon keresztül a települési önkormányzatok számára áll rendelkezésre és helyi szinten eldöntött projektekre fordíthatják. Ezek a projektek várhatóan a következő esztendő közepére, illetőleg második felére valósulnak meg, így a viszonylag gyors döntéshozatal és végrehajtási szakasz után mindannyiunk jólétét fogják szolgálni a következő időszakban.” - tette hozzá az államtitkár.
„Helyi igényeken alapuló fejlesztésekről van szó, úgy mint például felszíni csapadékvíz- elvezetés, utak, járdák, közterületek felújítása, épületenergetikai beruházások, óvoda, bölcsőde, egészségügyi alapellátás-fejlesztés, amelyek az ott lakók életét jobbá fogják tudni tenni. Az induló 32 milliárd forinthoz képest sikerült plusz forrást szerezni, - a hátrányosabb helyzetben lévő déli térségek számára, közút-fejlesztésre, - így összességében 35 milliárd forint körüli forrással tervezhetünk, amelyből 33.7 milliárd forint lekötött, 264 projekt esetében megszületett a támogatói döntés és a szerződéseket is megkötötték.” - hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
A Fejér Megyei Önkormányzat számára kiemelten fontos, hogy a TOP minden támogatott projektje megvalósuljon. A TOP Szakmai Nap rendezvényén ezért olyan témákat jártak körül szakértők segítségével, - mint például az építőipari drágulások miatt bekövetkező költségnövekmények kezelésének kérdése, a 2018. év végi indikátorteljesítési mérföldkő, szerződésmódosítások kezelése, kifizetési kérelmek összeállítása - amelyek gyakorlati szempontból segítik a kedvezményezetteket az eredményes projektmegvalósításban.
Az eseményen Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke külön köszöntötte a megjelent Törő Gábor és Varga Gábor országgyűlési képviselő urakat.
A köszöntők után Domokos Péter a Magyar Államkincstár Kincstár Központ főosztályvezető-helyettese a TOP költségnövekmény igények kezeléséről és az indikátor vállalások kérdésköréről majd Lamsziderné Harangozó Zsuzsanna, a Magyar Államkincstár Fejér Megyei Igazgatóság Állampénztári Iroda Pályázati Támogatások Osztálya osztályvezetője a felvett egyéb gyakorlati kérdésekről a közreműködő szervezet szemszögéből adott tájékoztatást. A TOP projektek végrehajtásának gyakorlati tapasztalatai Fejér megyében a területi szereplő szemszögéből címmel Turiné Menczel Andrea, az Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezetője tartott előadást.
A szakmai előadásokat követően konzultációra is lehetőség nyílt, ahol konkrét, egyedi kérdéseiket is feltehettek a kedvezményezettek. A rendezvény azzal a céllal valósult meg, hogy elősegítse, minél több sikeres TOP projekt valósuljon meg, hozzájárulva Fejér megye társadalmi-gazdasági és környezeti fejlődéséhez.