Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Aláírták a megállapodást- Országosan is egyedülálló egészségszakmai testület kezdi meg munkáját Fejérben
2014.12.18. 17:17
Közmeghallgatással, majd ünnepi műsorral kezdődött és az első napirendet követően országosan is egyedülálló egészségszakmai testület munkájáról szóló együttműködési megállapodás aláírásával folytatódott az év utolsó közgyűlése december 18-án dr. Molnár Krisztián, közgyűlési elnök vezetésével csütörtökön, a Megyeháza Dísztermében. A közgyűlés döntéseiről sajtótájékoztatón adott tájékoztatást a közgyűlés elnöke.
A közmeghallgatást követően a közgyűlés elején hagyományosan a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ majd a Fejér Megyei Szociális Intézmény kedveskedett karácsonyi műsorával a közgyűlés tagjainak. A tapsokat az ajándékozás pillanatai váltották fel, kölcsönösen csaltak örömet egymás arcára az ajándékozók és az ajándékban részesülők.
Az ünnepség után megkezdődött az érdemi munka a teremben. Első napirendként Fejér megye egészségügyi helyzetéről és a Fejér Megyei Egészségügyi Egyeztető Fórumról Dr. Csernavölgyi István, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója adott tájékoztatást. A főigazgató a fórumról kiemelte: "Az Országos Egészségügyi Fejlesztési Terv elvei és célkitűzéseivel összhangban egy olyan egészségszakmai testület létrehozását kezdeményezték Fejér megyében, amely elősegítheti a helyi alap- és szakellátáshoz kapcsolódó cselekvési programok kidolgozását. A testület munkája és tevékenysége nagy szerepet játszana a helyi egészségügyi szolgáltatások nyújtásában, a helyi erőforrások mozgósításában és az egészségügy helyi szervei feladatainak összehangolásában szorosan kapcsolódva az aktuális országos fejlesztési tervhez és programhoz. Tevékenysége Fejér megye egész területét lefedné, hiszen a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház széleskörű szakmai bázisának támogatása mellett a két megyei jogú város, Székesfehérvár és Dunaújváros valamint a megyei önkormányzat vezetői is rész vennének munkájában, mely biztosíték a megvalósítandó egészségügyi fejlesztésekkel koordinálásának, összekapcsolódásának megvalósulására.”- tette hozzá.
A tájékoztató után az együttműködési megállapodás aláírására került sor. A közgyűlés 2014. november 6-ai ülésén szavaztak a megyei képviselők az egészségszakmai testület létrehozásáról és közgyűlés elnökét felhatalmazták a testület megalakulásával kapcsolatos egyeztető tárgyalások folytatására, nyilatkozatok megtételére, dokumentumok aláírására is. Az ehhez kapcsolódó együttműködési megállapodást Dr. Csernavölgyi István főigazgató és dr. Molnár Krisztián elnök a Megyeházán, az elnöki irodában a sajtó jelenlétében írták alá.
A közgyűlés elnöke a sajtótájékoztatón az együttműködési megállapodás aláírásával kapcsolatban hozzáfűzte, hogy országosan egyedülálló kezdeményezés, amit az egészségszakmai testület létrehozásával Fejér megyében megvalósítanak. Reményét fejezte ki, hogy más megyében is követőikre találnak majd. Dr. Molnár Krisztián elmondta, hogy több beszámolót hallgatott meg a közgyűlés. Dr. Müller Cecília, megyei tisztifőorvos a méhnyakrák elleni védőoltásról, Molnár István, a Magyar Közút Nzrt. Fejér Megyei Igazgatóságának igazgatója a megye közúthálózatának állapotáról, Magosi Lajos, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a létfontosságú rendszerek és létesítményekről számolt be. Az elnök kiemelte a Fejér Megyei Értéktár népszerűsítése, és a megyei márka kiépítésének érdekében benyújtott támogatási kérelem megerősítéséről hozott közgyűlési döntést. 10 millió forint egyedi támogatást nyert el az önkormányzat pályázat útján, amely sikerért külön köszönetet mondott a Fejér Megyei Értéktár Bizottság elnökének, Balogh Gábornak, Juhász Zsófiának, a bizottság tagjának és azoknak a hivatali munkatársaknak, akik három nap alatt fáradságos munkával összeállították a pályázat szakmai anyagát. Mint mondta:levélben fordult a települési önkormányzatok vezetőihez, és aktívabb együttműködésüket kérte a helyi értéktárak meghatározásában, amely a végleges megyei értéktár kialakításához, létrehozáshoz elengedhetetlen feltétel. Az elnök elmondta, hogy az aulában jótékonysági vásárt rendeztek a megyei gyermekvéldelmi és a szociális intézmény megsegítésére, és jótékony szándékkal fenyővásárt a Megyeháza udvarán,amely december 24-ig tart.