Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Átadták az elismeréseket a Megyenapon
2014.03.22. 10:09
Idén a Megyeháza Dísztermében tartotta ünnepi ülését a Fejér Megyei Közgyűlés a a Megyenapon Székesfehérváron. A rendezvény keretében adta át az önkormányzat díjait a közgyűlés elnöke, a kitüntető címeit pedig a fővédnökkel, dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel azoknak, akik kimagasló teljesítményt nyújtottak és „Irány a munka!” címmel indítottak programot.
A fejlesztési régiókkal szemben a megyék létjogosultságáról beszélt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szombaton a Fejér megyei megyenap alkalmából rendezett ünnepi közgyűlésen. Hangsúlyozta, a magyarországi megyék már akkor is léteztek, "amikor az Európai Unió sehol sem volt". Semjén Zsolt azt mondta: az előző kormány "az EU bürokráciájának bűvöletében" meg akarta szüntetni a megyéket és fejlesztési régiókat akart létrehozni. Ezzel szemben a mostani kormánynak a megyék megvédésére szavai szerint három oka is volt. "Ezeréves megyéket nem adunk fel, mert ha a Szent István óta fennálló rendszer ezer évig jó volt, jó lesz további ezer évig is" - hangsúlyozta. A másik oknak nevezte, hogy az emberek mindennapi életétől, az évszázados hagyományoktól idegenek voltak a Brüsszelben és Budapesten megrajzolt régiós térképek. Harmadrészt véleménye szerint nem igaz, hogy a magyar megyék nem alkalmasak az uniós fejlesztési programok lebonyolítására.
A miniszterelnök-helyette kiemelte: az elmúlt években meg kellett találni a megyék tényleges feladatát, ezért a kormány alapvetően a pénzek elosztást adta feladatul, mert ott látják át az adott térséget és "józan ésszel tudják a forrásokat elosztani". A kormánynak elsőként az adósságcsapdából kellett kimentenie a megyéket és a településeket; mára ez megtörtént - mondta. Semjén Zsolt szerint a megyék életében kulcsfontosságúak a megyenapok, mert „ha saját értékeinkre nem vagyunk büszkék (...), akkor senki sem fogja megtenni helyettünk". A megyenapokon a megyék kulturális, gazdasági, természeti értékei jelennek meg, így "a jelenlévők egészséges lokálpatrióta büszkeséggel tudatosíthatják azokat magukban" - tette hozzá. Fontosnak nevezte, hogy Székesfehérváron a "lengyel barátok" is jelen vannak - ezzel az opolei vajdaságból és Opole városból (Fejér megye testvérmegyéjéből, illetve Székesfehérvár testvérvárosából) érkezett küldöttségre utalt. A miniszterelnök-helyettes jelezte: a visegrádi országok között olyan jövőbeli gazdasági, kulturális és védelmi együttműködés alakult ki, amely valamennyi országnak kulcsfontosságú. A lengyelek, csehek, szlovákok és magyarok ugyanannak a kultúrkörnek részei és "megértik egymás szavát" - jegyezte meg.
Törő Gábor, a Fejér Megyei közgyűlés elnöke a Megyenap alkalmából kiemelte, hogy Fejér megye hívogató, szerethető hely, amely megélhetést és jövőt kínál az ittélőknek. "Munkások, mérnökök, művészek akarnak itt élni, boldogulni" - tette hozzá. Elmondta, hogy a megyei önkormányzat mindent megtesz a megyében élőkért, kidolgozta és megvalósítja azt a területfejlesztési koncepciót. Törő Gábor igazi ünnepnek, "az aratás napjainak" nevezte az évente megrendezett Megyenapot és erőt, kitartást, bölcsességet kívánt a Fejér megyeieknek a elkövetkezendő időszak feladataihoz.
dr. Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy ezúttal Székesfehérváron rendezték meg a Megyenapot. Kiemelte, hogy Fehérvár akkor lehet erős, ha erős a hátországa, Fejér megye is, míg a megye akkor tud erős lenni, ha Székesfehérvár és Dunaújváros fejlődni tud. "Székesfehérvár és Fejér megye történelmi szerepe pedig nemcsak a térség, hanem minden magyar számára fontos." - tette hozzá. Székesfehérvár polgármestere a Megyenapon megjelent lengyel küldöttséget köszöntve elmondta, hogy kiváló testvérvárosi kapcsolatot ápol a város Opoléval.
A Megyenap alkalmából Fejér Megye Közgyűlése a megyében kimagasló munkát végző, elévülhetetlen érdemeket szerzett polgárai számára az önkormányzat által alapított elismeréseket adományozott. A díjazottaknak Törő Gábor és Dr. Semjén Zsolt adta át az elismeréseket.
Fejér Megye Díszpolgára kitüntető címben részesült több évtizedes magas színvonalú és lelkiismeretes szakmai munkássága, emberi magatartása, példamutató életműve elismeréseként Dr. Karády Sándor.
Majd másodikként Zászlós Tibor vette át a Díszpolgári kitüntető címet Fejér megye gazdasági fejlődéséért végzett áldozatos tevékenysége, emberi magatartása, a jövő generációja számára is értékteremtő szakmai munkássága elismeréseként.
Dr. Berzsenyi Zoltán Díjban részesült
Dr. Breitner Valéria
kiemelkedő hivatástudattal és elkötelezettséggel végzett sokoldalú, fáradhatatlan gyógyító tevékenységéért, az új eljárások meghonosítása érdekében szerzett elévülhetetlen érdemei, példamutató osztályvezetői munkája elismeréseként.
Dr. Pápay-Székeny Zsolt
több évtizedes, elhivatott, magas színvonalú orvosi és vezetői munkája, a pályakezdők képzésében vállalt példamutató pedagógiai és szakmai tevékenysége elismeréseként
Fekete János Díjban részesült
Bögyös Zsolt
kiemelkedő hivatástudattal és elkötelezettséggel végzett színvonalas közszolgálati munkája, példaértékű vezetői tevékenysége elismeréseként.
Tóth Andrásné
több évtizedes, kiemelkedő hivatástudattal végzett köztisztviselői tevékenységéért, fáradhatatlan, magas színvonalú kulturális és közösségteremtő közéleti munkája elismeréseként.
Gróf Klebelsberg Kuno Díjban részesült
Murányi Lajos
évtizedes példamutató oktató-nevelő, közéleti tevékenysége, kiemelkedő irodalomtörténeti kutató munkája, pedagógiai életműve elismeréseként.
Pató Józsefné
a nevelés és oktatás területén évtizedek óta végzett kimagasló, áldozatkész és önzetlen pedagógusi szakmai munkássága elismeréseként.
Marosi Arnold Díjban részesült
Dr. Demeter Zsófia
több évtizedes, példamutató tudományos, szakmai és közéleti tevékenysége, Fejér megye és települései kultúrtörténeti és helytörténeti emlékeinek kialakítása és védelme, köztörténeti megismertetése érdekében végzett munkája elismeréseként
Kiss István
több évtizedes, példamutató hivatástudattal, elkötelezettséggel végzett szakmai munkája, és a helytörténeti értékek, emlékek megőrzéséért folytatott közéleti tevékenysége elismeréseként.
Németh László Díjban részesült
Kajos Péterné
több évtizedes, áldozatos oktató-nevelő munkája, valamint példamutató vezetői tevékenysége elismeréseként.
Májer István
a nevelés területén végzett évtizedes, átlagon felüli és fáradhatatlan oktató-nevelő és vezetői tevékenysége, valamint példamutató emberi magatartása és a fiatalokat közösségi életre nevelő szervező munkája elismeréseként.
Dr. Paulikovics Elemér Díjban részesült
Dr. Czirner József
Fejér megyében több évtizedes, kiemelkedő hivatástudattal a sürgősségi betegellátásban nyújtott átlagon felüli szakmai munkájáért.
OMSZ KDR Fejér Megyei Kirendeltség Székesfehérvári Kollektívája
Fejér megye lakossága érdekében több évtizedes, kiemelkedő hivatástudattal és elkötelezettséggel a sürgősségi betegellátásban nyújtott átlagon felüli, áldozatos szakmai munkája elismeréseként.
Pápay Ágoston Díjban részesült
Cséplőné Gönczi Veronika
nagy szociális érzékenységgel a szociális területen hosszú időn át végzett kiemelkedő szakmai munkája, példamutató emberi magatartása és közösségszervező tevékenysége elismeréseként.
Szilasy Katalin
a szociális szakellátás különböző területein kiemelten a fogyatékkal élő emberekért végzett több évtizedes, úttörő jelentőségű áldozatos szakmai munkája, példamutató vezetői tevékenysége elismeréseként.
Salamon Lajos Díjban részesült
Dr. Csizek Tibor
a közbiztonságért végzett eredményes szakmai munkája, emberi és vezetői magatartása és a lakosság szolgálatában teljesített példamutató helytállása elismeréseként.
Orosz Csaba
több évtizedes kiemelkedő hivatástudattal és elkötelezettséggel, Fejér megye lakossága érdekében végzett tűzvédelmi munkájáért, példamutató vezetői tevékenysége elismeréseként.
Széchenyi Viktor Díjban részesült
Kiss Csaba (posztumusz)
példamutató emberi és vezetői magatartása, a településfejlesztés és a környezetvédelem területén végzett kimagasló, áldozatos munkája elismeréseként.
Marikucza Péter
gazdasági, társadalmi és kulturális területen végzett több évtizedes kiemelkedő közösségteremtő munkájáért, Fejér megye népszerűsítésében vállalt példamutató tevékenysége elismeréseként.
Terstyánszky Ödön Díjban részesült
Gurisatti Gyula
példamutató, sikeres sportpályafutása, emberi magatartása valamint vezetőedzőként végzett magas színvonalú és áldozatos munkája elismeréseként.
Négele Tibor
az egészséges életmód népszerűsítése és az utánpótlásnevelés érdekében végzett áldozatos tevékenysége, a hazai futball erősítésében vállalt kiemelkedően eredményes sportszervezői érdemei elismeréseként.
Vörösmarty Mihály Díjban részesült
Kelemen István
a kulturális élet, az irodalom, a művészetek terén végzett sokoldalú, magas színvonalú alkotói tevékenysége elismeréseként.
Vörös Tamás
a művészet területén végzett sokoldalú, értékőrző közéleti munkásságáért, kiemelkedő színvonalú zenei és kulturális tevékenysége elismeréseként
Wekerle Sándor Díjban részesült
az adonyi Rozmaring Német Nemzetiségi Táncegyüttes
a német nemzetiségi táncok megőrzése érdekében vállalt több évtizedes kiemelkedő néptáncművészeti munkájáért, a néphagyományok ápolásáért végzett tevékenysége elismeréseként.
Straszewski Andrzej
kiemelkedő közéleti munkája, a lengyel nemzetiségi kultúra és a hagyományok megőrzése, a magyar lengyel barátság ápolása érdekében végzett elévülhetetlen érdemei elismeréseként.
Az ünnepi műsorban közreműködtek a Bicskei Prelúdium Alapfokú Művészeti Iskola diákjai, Gombó Violetta Lotti, a 2013 - mas Versünnep győztese, aki Rónay György: A hajós hazatérése című versét szavalta el. A Tordasi Művészeti Iskola műsorában elsőként Násztor Eszter, népi énekes növendék tolmácsolásában 2 gyimesi népdal hangzott fel, majd a Gatyamadzag Zenekar előadásában palatkai dallamokat hallhattunk. A Hermann László Zeneiskola Fiori Musicali furulya együttese Michael Altenburg: Intrada művét adta elő.
A kitüntetések átadását követően az „Irány a munka!” címmel indított Fejér megyei programot mutatták be, amely a PLT, a kormányhivatal, a munkaügyi központ, a megyei önkormányzat, az agrárkamara, valamint több civil szervezet együttműködésével valósul meg. "Az irány a munka" a munkakeresőket és a munkáltatókat is szeretné megszólítani. A megyei napilap cikksorozata keretében adnak majd tanácsokat álláskeresőknek, mutatják be a hátrányos helyzetűek és megváltozott munkaképességűek lehetőségeit, és segítik a szakmaválasztásban a pályakezdő fiatalokat. Elekes András, a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője elmondta, hogy az „Irány a munka! Hasznos tudnivalók munkakeresőknek, munkavállalóknak és munkáltatóknak” címmel társadalmi felelősségvállalási programot indított idén a PLT. A főszerkesztő a program kapcsán arról beszélt, hogy minden közösség legnagyobb értéke a dolgozó ember, a munkahelyteremtés pedig nemzeti érdek. A hírlap a nyilvánosság biztosításával járul hozzá ahhoz, hogy minél többen tájékozódjanak a munkába állás lehetőségeiről.
Az ünnepi gyűlést követően 11 órakor Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke nyitotta meg a színpadon a Megyenapot.
A Szent Isván téren borkóstolási lehetőséggel, hagyományos magyar ételekkel, játszóházzal és Fejér termék kézműves vásárral várták az érdeklődőket a Megyenapon.