MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Az Új Széchenyi Terv a magyar gazdaság újjáépítésének motorja
2012.06.19. 12:58

Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlése elnöke a megyei és régiós gazdaságfejlesztési eredményekről beszélt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kedden rendezett szakmai workshopján Székesfehérváron.  



 
 
 A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke köszöntőjében elmondta: „Az eltelt két évben olyan folyamatokat sikerült elindítanunk, amelyek eredményeként 2014-re gazdaságilag is versenyképesebb lehet Magyarország. Ennek egyik legfőbb eszköze az Új Széchenyi Terv, a magyar gazdaság újjáépítésének programja.” Beszámolt arról, hogy Fejér megyében a támogatott projektek száma 1594, s a pályázatokon keresztül a Kormány több mint 291 milliárd forintot kíván eljuttatni a megyébe. 263 milliárd forintról le is szerződött, ebből 135 milliárd Ft-ot ki is fizetett a pályázók részére. A megyében legnagyobb támogatást elnyert projektek közül kiemelte Budapest-Kelenföld - Székesfehérvár - Boba vasútvonal rekonstrukcióját, a Fejér Megyei Szent György Kórház struktúraváltoztatását támogató pályázatát, valamint Székesfehérvár és térségében (Pákozd, Pátka, Seregélyes) megvalósuló szennyvíz-csatorna hálózatok bővítését. A pályázatok területén szépen és biztosan haladunk előre, de minden előrelépésért meg kell küzdeni. Ebben segíthetnek az idei évtől területfejlesztéssel foglalkozó megyei önkormányzatok is- hangsúlyozta Vargha Tamás.
 
 
 
Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke a szakmai találkozón elmondta: az uniós fejlesztési ciklusból már csak másfél év van hátra, és több mint 5 000 milliárd forint vár arra, hogy magyar projektre lehívják. Ezért az NFÜ vezetősége már 2011-ben jelentős változásokat javasolt a pályáztatási rendszerben, kezdeményezte a szabályozói környezet hatékonyabbá tételét, és saját tevékenységének középpontjába is a kifizetések felgyorsítását és a megakadt pályázatok kezelését tette. „Az európai uniós támogatások lehívását akadályozó leggyakoribb problémák abból fakadnak, hogy nem érkeznek be időben a kifizetési kérelmek, vagy formailag hibásak az igények. A szakmai workshop rendezvények során hasonló problémákra adunk megoldási javaslatot annak érdekében, hogy minél több számla érkezzen be a rendszerbe” – hangsúlyozta Petykó Zoltán.
 
Az országos szakmai workshop Miskolc, Szeged és Kaposvár után Székesfehérvárral a negyedik állomásához érkezett, melyen ezúttal a közép-dunántúli régió állami, önkormányzati, és non-profit szféra, valamint a gazdasági szféra projektgazdái számára tartottak szemináriumokat a fejlesztések előmozdítását célzó lehetőségekről.
 
A térségben az elmúlt alig másfél évben, a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül közel 1400 projekt kapott támogatást mintegy 85 milliárd forint értékben, melyből 1,4 milliárd forintot fordítottak turisztikai fejlesztésekre és majdnem 7 milliárdot a közlekedés fejlesztésére. A régió vállalkozásai számára az Új Széchenyi Terv Vállalkozásfejlesztési Program keretében 5,809 milliárd forint került odaítélésre ugyanebben az időszakban, ugyancsak a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül.
 
Az uniós források révén a térségben olyan nagyobb beruházások valósulnak meg, mint a Budapest-Kelenföld-Székesfehérvár-Boba vasútvonal rekonstrukciója, Komárom és Almásfüzitő árvízvédelmi biztonságának javítása, vagy a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház fejlesztése. A támogatott projektek mind hozzájárulnak a régió fejlesztéséhez és a lakosság életminőségének javulásához.
 
 
 
 
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP