Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Bélyegekből és képzőművészeti alkotásokból nyílt tárlatokon idézték fel a megyeszékhely történelmét
2012.08.15. 19:44
Az ünnepváró programok második napján két történelmi témájú kiállítás is nyílt a királyok városban, Székesfehérváron. A Szent István Király Múzeum dísztermében bélyegekkel idézik fel államalapító királyunk alakját, a Pelikán Galériában pedig egy teljes „fehérvári mappa” fogadja a látogatókat.
A „Király és városa - Szent István és Székesfehérvár a filatéliában” című kiállításon Vargha Tamás országgyűlési képviselő, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott köszöntőt.
A „Király és városa - Szent István és Székesfehérvár a filatéliában” című kiállításon Vargha Tamás országgyűlési képviselő, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott köszöntőt.
„Augusztus közepe több mint ezer éve a törvénylátó napok ideje volt itt a királyi városban, ami lassan áttevődött István király szentté avatásának napjára, augusztus 20-ra. Szent László Dekrétuma, majd az Aranybulla is rendelkezik, hogy „… a szent király ünnepét minden esztendőnként … Fehérvárat tartozunk megülni „ – és a király akadályoztatása esetén „a nádorispán ... a mi képünkben minden ember dolgát meghallgatja…” - fogalmazott köszöntőjében Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. „Ma, Nagyboldogasszony ünnepén arra is emlékezünk, hogy Szent István életművének része emberi nagysága, politikai példaadása, mellyel az emberi kínokat alárendelte az ország boldogulása érdekében." - hangsúlyozta Vargha Tamás.
A kiállítást Nikodém Gabriella, a Bélyegmúzeum igazgatója nyitotta meg. A szakember elmondta: „A Bélyegmúzeum e kiállítás anyagának összeállításával arra vállalkozott, hogy bemutassa első magyar királyunk és a nevével az évszázadok során egybeforrt város, Székesfehérvár közös történetét. A bélyegek világa lehetőséget ad arra, hogy ez alkalommal a művészi kisgrafikák által közvetített képi információkon keresztül közelítsük meg az államalapítást, Szent István és családja történetét, valamint székesfehérvári kötődéseit, a koronázó város magyar államalapításban és az első királyunkhoz köthető hagyományok kialakításában betöltött szerepét.”
A képre kattintva galéria nyílik>>>
A kiállításon többek között a bélyegeken keresztül elevenítik fel a koronázó város életének egyes állomásait: uralkodók, díszpolgárok, híres szülöttek és események segítségével tárulnak elénk évszázadok fehérvári hétköznapjai, a jelent pedig, mintegy kitekintve a nagyvilágba, a királyi város európai testvér- és partnervárosai képviselik külföldi bélyegek segítségével. A múzeumban a megnyitó ideje alatt kihelyezett posta is működött. A kiállítás október 7-ig tekinthető meg.
Székesfehérvár 1038-1938-2013” címmel nyílt kiállítás a Pelikán Galériában. Az idén 20 éves Székesfehérvári Művészek Társaságának kollektív tárlatát dr. Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg.
A képre kattintva galéria nyílik>>>