Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Beváltotta a hozzá fűzött reményeket az Erzsébet-program
2014.09.18. 19:09
Négy évvel ezelőtt vezették be hazánkban az Erzsébet programot – sikeressé vált. Az Európában egyedülálló rendszer eddigi mérlegét ma sajtótájékoztatón Székesfehérváron vonták meg. Az országos, megyei és városi eredményekről Gullner Zoltán, az Erzsébet-program Alapítvány elnöke, Vargha Tamás országgyűlési képviselő, Dr. Molnár Krisztián Fejér megye főjegyzője és Brájer Éva alpolgármester számolt be.
Néhány éve a legtöbb bolt kirakatában még idegen nyelvű feliratok hirdették, milyen utalványokat fogadnak el. Mára a legtöbb helyen szolid, alázatos tekintetű arc jelzi az Erzsébet-program térhódítását. Komplex eredmény ez, hiszen a Szent Erzsébet szellemében bevezetett utalványrendszer nyeresége Magyarországon marad és azoknak a családoknak, gyerekeknek nyújt támogatást, akik erre valóban rászorulnak. Vargha Tamás országgyűlési képviselő ezekkel a gondolatokkal köszönte meg az Erzsébet-program Alapítvány elnökének, Gullner Zoltánnak azt, hogy tevékenységüket sikerre vitték.
Gullner Zoltán adatokkal támasztotta alá, hogy az utalványozási rendszer az egyik legismertebb béren kívüli juttatássá vált mára Magyarországon. Több mint 2 millióan használják, és az elfogadóhelyek száma 58 ezerre nőtt. Az utalványrendszer pénzügyi eredménye alapot ad további tevékenységek finanszírozására költségvetési források bevonása nélkül, így az erre épülő szociális üdülési pályázatoknak köszönhetően eddig több százezer ember, köztük 180 ezer gyermek jutott üdülési és táborozási lehetőséghez. Idén már a 400 ezredik nyertes pályázót köszönthették. Táborozási lehetőséggel is bővült szolgáltatásaik sora, így ebben az évben már 60 Erzsébet-tábor lehetőséget hirdettek meg, ahol 55 ezer hátrányos helyzetű gyermek nyaralhatott. A nyári táborok után szeptembertől az Őszi kirándulás pályázatban hat turnusban, két táborhelyszínen mintegy 9 ezer gyermeknek van lehetősége háromnapos osztálykiránduláson részt venni. Az elnök végül egy újdonságra hívta fel a figyelmet, tegnap hirdették meg a Talentum-programot, ahol kiemelt gondoskodást és tanítást kapnak az igazán tehetséges gyerekek élsportolóktól, ismert művészektől, egy éven keresztül.
Székesfehérváron a sikert az mutatja, mondta el Brájer Éva alpolgármester, hogy mintegy 600 munkáltató választotta eddig ezt a béren kívüli juttatást,ezzel járul hozzá a program sikeréhez, és adja 30 ezer munkavállalójának, akik ezt 500 elfogadóhelyen válthatják be. Az Erzsébet-programnak köszönhetően ebben az évben mintegy 300 nagycsaládos, illetve több mint 300 nyugdíjas kapott üdülési lehetőséget. Székesfehérvárról tavaly közel 300 gyermek, idén pedig már 500-an tölthették a nyarat Erzsébet-táborokban. Az alpolgármester kiemelte az agárdi vízi sporttelep Erzsébet-táborát, ahol a közösségi szolgálat keretében középiskolások dolgoztak és segítették a kisebbek pihenését, megtapasztalva ezzel a gondoskodás jó érzését is. Ezen túl évente kétszer (augusztusban és novemberben) a város 1264 nehéz élethelyzetben élő gyermekének juttatnak rendkívüli gyermeknevelési támogatást Erzsébet-utalvány formájában, 5800 forint értékben, amit élelmiszerre és tanszerekre válthatnak be.
Az európai szinten egyedülálló programot Magyarország sikertörténetének nevezte dr. Molnár Krisztián megyei főjegyző. Fejér megyében elsősorban az idén meghirdetett fürdőpályázatot emelte ki, aminek keretében a nyugdíjasok kétezer alkalommal válthattak belépőt az Agárdi Gyógy- és Termálfürdőbe. S hogy milyen komplex szolgáltatásról van szó, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a már elhasznált utalványokból fabrikettet készítenek, és olyan tanintézményeknek adják pályázat útján, amelyek fogyatékos gyermekeket nevelnek. Az elmúlt három évben a Fejér megyéből származó utalványok tömege összesen 15 tonna volt.