Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Bírósági ülnökök tették le esküjüket a Megyeházán
2015.10.15. 07:50
A Megyeházán vehették át megbízóleveleiket és tették le esküjüket a szeptemberben a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságra megválasztott bírósági ülnökök. Az ünnepségen az esküt dr. Turcsánné dr. Molnár Katalin, a Székesfehérvári Törvényszék elnöke és dr. Varga Péter Pál a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság elnöke jelenlétében tették le az ülnökök, a megbízóleveleket pedig az ülnököket megválasztó önkormányzat közgyűlése képviseletében Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere adta át.
A Fejér Megyei Közgyűlés 2015. szeptember 24-i ülésén, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése pedig 2015. szeptember 18-i ülésén döntött a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság ülnökeinek soron kívüli megválasztásáról. A közigazgatási és munkaügyi bíróság ülnökeit elsősorban a munkavállalók és munkaadók érdek-képviseleti szervei jelölik. Ülnöknek az a 30. életévét betöltött magyar állampolgár választható meg, aki még nem múlt el 70 éves, nem áll cselekvőképességet érintő gondnokság, vagy támogatott döntéshozatal hatálya alatt, továbbá büntetlen előéletű és nem áll közügyektől eltiltás hatálya alatt sem.
dr. Turcsánné dr. Molnár Katalin, a Székesfehérvári Törvényszék elnöke beszédében kiemelte, hogy az ülnökökre az ítélkezés során fontos szerep hárul, az ítélkezésben a bírókkal egyenértékű jogaik és kötelezettségeik vannak. A gyakorlatban az ülnökök, csakúgy, mint a hivatásos bírák nem lehetnek tagjai pártnak és nem folytathatnak politikai tevékenységet, ugyanakkor az ítélkezéssel összefüggő tevékenységük során mentelmi jog illeti meg őket. Az ítélkezési tevékenységük során joguk van az iratanyagot teljes körűen megismerni, de ezzel kapcsolatban titoktartási kötelezettségük is van. A Székesfehérvári Törvényszék elnöke szólt arról is, hogy ülnöknek lenni komoly társadalmi felelősségvállalás, amely társadalmi megbecsüléssel is jár.
Az ünnepségen az esküt dr. Turcsánné dr. Molnár Katalin, a Székesfehérvári Törvényszék elnöke és dr. Varga Péter Pál a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság elnöke jelenlétében tették le az ülnökök, a megbízóleveleket pedig az ülnököket megválasztó önkormányzat közgyűlése képviseletében Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere adta át.