Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Deresné Tanárki Máriának ítélték az idei Szent István Emlékérmet és Díjat
2016.08.19. 08:54
Tizenharmadik alkalommal adták át a Szent István Emlékérmet és Díjat. A magánszemélyek által 2004-ben alapított díjat minden évben olyan személyiségnek ítélik oda, akinek munkásságához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István öröksége szolgált iránymutatásul, a Szent István-i keresztény értékrendnek megfelelő életet élt. Az idei esztendő díjazottja Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ igazgatója, aki a nehéz sorsú gyermekek támogatásának szenteli életét.
Az elismerést gondozó Államalapító Szent István Érdemrend és Díj Alapítvány célja a kezdetektől változatlan, azaz a keresztény értékrend elismertetése és elfogadtatása az egész magyar közösség vonatkozásában. A magánszemélyek által 2004-ben alapított Szent István-díjat minden évben olyan, nem kizárólag székesfehérvári személyiségnek ítélik oda, akinek munkásságához, szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István öröksége szolgált iránymutatásul, a Szent István-i keresztény értékrendnek megfelelő életet élt, és ennek szellemében kiemelkedő tevékenységet végzett.
Az idei díjazott, Deresné Tanárki Mária igazi pedagógus lélek, a család és a gyermekek szeretete az egyik legfontosabb érték az életében. A gyermekvédelemmel 1998-ban ismerkedett meg közelebbről. 2004-ben pályázta meg a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat vezetői állását. Az intézmény igazgatása mellett nagyon fontosnak tartotta, és támogatta egy olyan alapítvány létrehozását, amely a gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyerekek segítését, támogatását tűzi ki célul. Így alakult meg civil kezdeményezésként a Fejér Megyei Esély Gyermekvédelmi és Gyermeksegítő Alapítvány 2007-ben a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat, a Lakásotthon Hálózat, a Székesfehérvári és Martonvásári Gyermekotthon intézményi integrációjában végzett munkája eredményeképpen.
"Az a stigma, amit az állami gondoskodás jelenthet, sokszor párosul előítélettel. Nagyon fontosnak tartottam, hogy megmutassuk a környezetünknek, hogyan élnek itt a gyerekek, ezért tudatosan törekedtem arra, hogy nyissuk ki az ajtókat. Nincsenek tabuk ebben a világban, csak nehéz sorsok vannak, nehéz életek vannak. Hiszen gondoljanak bele, hogy egy kisgyerek bent él egy családban, ahol van anya, apa, barátok, majd mindez az egyik napról a másikra megszűnik. Új közegbe helyezik, ahol mindenki új, a hangok, illatok, az ágy és a körülötte lévő emberek. Hogy micsoda lelki állapot, micsoda trauma ez egy gyermek életében..Hogy mit kell tennünk annak érdekében, hogy ezen a nehéz időszakon átsegítsük, hogy pótolni tudjuk azt, ami pótolhatatlannak tűnik? .." - mondta el Deresné Tanárki Mária a róla készített portréfilmben.
Spányi Antal püspök méltató beszédében reményét fejezte ki, hogy a XXI. században is egyre többen ismerik fel a Szent Istváni élet értékteremtő voltát, ennek az értékrendnek szépségét. A díjazottról elmondta, hogy olyan személy, aki a Szent Istváni értékrend szerint él a XXI. században is, felelősséget hordoz másokért, nem önmagának él, hanem másokat akar segíteni, másokat akar szeretni, mert elfogadta, hogy az Isten a neki adott tehetséggel felelősséget is ruházott rá.
Deresné Tanárki Máriát méltatva Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy a díjazottnál a szakmai felkészültséggel olyan emberi tulajdonságok párosulnak, amelyek megadják azt a lelki erőt számára, hogy képes napi 24 órában segíteni és esélyt adni a nehéz sorsú gyermekeknek. "Nincs nagyobb felelősség egy ember életében, mint gyermekekkel foglalkozni. Hiszen a mában történik ez a foglalkozás, nevelés, de az eredménye több évtizeden keresztül látszik, akkor is, ha ezzel jól sáfárkodunk és akkor is, nem tudtunk jól sáfárkodni. Vannak dolgok, amik nem pótolhatók, nem pótolhatók a gyermekévekben elmulasztott dolgok. Az ember a saját gyermeke tekintetében is felteszi magának a kérdést, hogy jól csinálom? Meg tudok ennek felelni? Pláne nehéz ez ha nem egy gyermekről, hanem sok gyermekről van szó és ha ezek a fiatalok nehéz élethelyzetbe kerülnek különböző okok miatt. Szeretetre, érintésre, baráti szóra vágynak, ezt intézményi keretek között megadni nagyon nehéz és nagy felelősséget jelent." - fogalmazott beszédében Cser-Palkovics András polgármester. "Látom azt a tevékenységet, ahogy igazgató asszony és munkatársai keresik a szülőkkel való kapcsolatot, ahol erre van lehetőség, vagy a nevelőszülők megtalálást, ahol úgy gondolják, hogy erre van szükség. De, aki bármilyen ok miatt sok időt tölt ebben az intézményben, az ott is megtalálja az otthont, szeretetet barátságot és a kedvességet." - tette hozzá Székesfehérvár polgármestere, aki szívből gratulált a díjazottnak.