Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Dr. Béres József kapta idén a Szent István Emlékérmet és Díjat
2013.08.17. 12:59
Ünnepélyes keretek között adták át a Szent István Emlékérem és Díjat pénteken a Szent István Művelődési Házban. Vakler Anna és Varró János népzenei műsorát követően Spányi Antal megyéspüspök köszöntötte a megjelenteket. Székesfehérváron a város neves embereiből álló civil kuratórium minden évben egy általa hitelesnek és példamutatónak tartott személy részére adja át a Szent István Emlékérmet és Díjat. Idén dr. Béres József, a Béres Gyógyszergyár Zrt. elnöke vehette át ezt az elismerést a megyéspüspöktől. Az ünnepségen jelen volt többek között Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és számos megyei és városi vezető.
Béres József az Eötvös Lóránd tudományegyetem vegyész szakán 1977-ben szerzett diplomát. 12 évig volt a Magyar Tudományos Akadémia Központi Kutatóintézetének munkatársa. 1981-ben egyetemi doktori, 1986-ban kandidátusi címet kapott. Kutatóként 1982-1984 között másfél évet dolgozott az Amerikai Egyesült Államokban. Több mint 40 tudományos dolgozata jelent meg. Magasan ívelő kutatói szakmai karrierje csúcsán 1989-ben elhagyja akadémiai pályafutását és édesapja mellé áll. Elismerve a tudományos kutatói munka fontosságát, mégis a közvetlenebb emberi segítséget választja, dolgozni kezd a rendszerváltást követően elsők között megalakult Béres Részvénytársaságban. Már az 1990-es évek elején felismerte, hogy szükséges és lehetséges a társaság diverzifikációja, kockázatkezelése. A humán készítmények fejlesztése, gyártása és forgalmazása révén felhalmozott kompetenciák és versenyelőnyök kihasználásával a gyógyszer kis- és nagykereskedelemben a vállalkozás pozíciója tudatos tovább erősítése. 1993-tól a Béres Részvénytársaság alelnöki tisztségét látta el, majd Édesapja halála után, 2006-tól a Béres Vállalatcsoport elnöke.
A Szent István Emlékérem és Díjat Sobor Antal író, tanár, dr. Fitz Jenő régészprofesszor, Dosztál Béla, az 1956-os Nemzeti Bizottság ideiglenes intézőbizottságának egykori helyi titkára, Sulyok Ignác, a székesfehérvári püspöki könyvtár, levéltár volt igazgatója, Martyn Gizella orvos, Tóth Mihály professzor, Szabó Lajosné pedagógus, Kiss János kanonok, Balsay István, Székesfehérvár egykori vezetője és a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium kapta meg a kitüntetést.