Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Egyeztető fórum a megyei területfejlesztésről a Megyeházán
2013.12.10. 13:26
A Fejér Megyei Területfejlesztési Koncepció Stratégiai Környezeti Vizsgálat (SKV) Környezeti Értékelésének egyeztetési fórumát tartották kedden délelőtt a Megyeháza Címertermében. A szervező Fejér Megyei Önkormányzat és a Széchenyi Programiroda meghívására a megyei környezetvédelmi hatóságok, a Népegészségügyi Szakszolgálat, a Nemzeti Park, a civil és környezetvédelmi szervezetek képviselői vettek részt.
Dr. Molnár Krisztián, Fejér megye főjegyzője köszöntötte a házigazda megyei önkormányzat nevében a fórum résztvevőit, melyet a Széchenyi Programirodával közösen rendeztek. Elmondta, hogy a Fejér Megye Területfejlesztési Koncepciót és az ehhez kapcsolódó környezeti értékelést a VÁTI Nonprofit Kft., későbbi nevén a Lechner Lajos Tudásközpont készítette el az önkormányzat megbízásából. A Fejér Megyei Önkormányzat a tavalyi konszolidáció után eredményesen működik, és gond nélkül látja el új, megyei területfejlesztési feladatait. Január elsejétől a területfejlesztési ügynökségek és a Széchenyi Programirodák is az önkormányzat felügyelete alá kerülnek. A megyei területfejlesztési koncepciót a decemberi közgyűlés fogadja majd el és ezután tudják elkezdeni a programozás kidolgozását. 2014-2020 időszak európai uniós fejlesztési forrásainak elosztását is az önkormányzat végzi majd. - tette hozzá.
Kaiser Csaba, a Széchenyi Programiroda megyei koordinátora az iroda munkájáról, feladatairól beszélt. Elmondta, hogy a programiroda a megyei koordinátori feladatokat látja el a megyében, a településein, és a különböző szintű szervezetek között. Feladatai közé tartozik továbbá a projektek generálása, amelyet a különböző rendezvényeken látnak el.
Kígyóssy Gábor, az önkormányzat vezető tervezője beszélt a megyei tervezési folyamat állásáról. Elmondta, hogy januárban a kormány benyújtja a partnerségi megállapodást, márciusban pedig az Operatív Programokat. Előzetesen megtörtént a települési projektek gyűjtése, elkészült a környezeti értékelés is. Kiemelte: a kormány fontosnak tarja, hogy a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében ne önálló, hanem olyan projektek legyenek, amelyek egymásra épülnek, összekapcsolódnak.
A fórum további részében a Lechner Lajos Tudásközpont munkatársai Vaszócsik Vilja területi tervezési szakértő a megyei koncepciót, Sárdi Anna területi tervezési projektvezető pedig a koncepció környezeti értékelését mutatta be előadásában.