Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
"Együtt verő szíveink"
2016.03.15. 16:37
Az esős, szeles időjárás 1848 márciusának forradalmát idézte 2016-ban: Együtt verő szíveink címmel adtak műsort mai fiatalok a legendává nőtt márciusi ifjak bátorságát felidézve. A lendületes műsort követően Fejér megye és Székesfehérvár vezetőinek ünnepi beszédei hangzottak el a megyeszékhely főterén.
Az utcaszínház több kis színpaddal körülvéve mutatta be a történéseket: Petőfi bérelt lakását, a Pilvax kávéházat, Landerer nyomdáját, a Nemzeti Múzeumot, a Helytartótanácsot a két Mesélő kötötte össze, néha megállítva és kommentálva az eseményeket. Újszerű volt az előadásban az államhatalom reakcióinak bemutatása, ami még erősebben ellenpontozta a márciusi ifjak szellemiségét: „Márciusi ifjak. Kevesen élték meg a nyugodt öregkort.
A legtöbben felnőtt korba sem léptek. Olyan korban éltek, amikor az ember fekszik és kel, mint a búza, mégsem tétovázik, ha cselekedni kell. Értük kondulnak ma a harangok, alakjukat idézi ma minden. Mi adjuk tovább történeteiket fiainknak, unokáinknak, hogy megmaradhassanak annak, ami: egy csapat fiúnak és lánynak, akik egy nap leforgása alatt megcselekedték a lehetetlent.”
A Városház téri megemlékezés során dr. Molnár Krisztián közgyűlési elnök ünnepi beszédében azt hangsúlyozta: „A történelem nagy pillanataiban a lelkiismeret parancsa egybeesik a kor parancsával. Március ifjai és idősebbjei lelkiismeretük szavára megtették mindazt, amit koruk követelt tőlük. Nekünk nincs más teendőnk, mint megfelelni annak, amit korunk elvár tőlünk.” Majd a közgyűlés elnöke Kossuth szavait idézve úgy fogalmazott: „A haza örök s nemcsak az iránt tartozunk kötelességgel, amely van, hanem az iránt is, amely lehet, s lesz.
Beszédében hasonló gondolatokat fogalmazott meg dr. Cser-Palkovics András polgármester is: „Nekünk is be kell lépnünk azon generációk sorába, amelyek a szabadság, a nemzeti függetlenség eszményének továbbélését már nem karddal, hanem tisztelgő emlékezettel, tudással, mindennapi munkával szolgálják. Kedves barátaim, bizony mi vagyunk azok, akikről Petőfi azt jövendölte, hogy „Hol sírjaink domborulnak, unokáink leborulnak, és áldó imádság mellett mondják el szent neveinket.”
Az ünnepi megemlékezés a hagyományoknak megfelelően a Fekete Sas Szállónál zárult, ahol koszorút helyeztek el a magyar kormány, valamint a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetői, továbbá a pártok, a civil szervezetek és a fegyveres testületek képviselői is tisztelegtek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emléke előtt.