Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Értékgyűjtés a "Róna gyöngye" Kisiratoson
2016.04.08. 09:24
A 2016-os év közös feladatot hozott a partiumi Kisiratos és Pusztaszabolcs partnerségében. A pusztaszabolcsihoz hasonlóan, Kisiratosi Értéktárat hoz létre a két település közös munkacsoportja a pusztaszabolcsi önkormányzat által nyert hungarikum pályázat forrásaiból. Április 1-jén az értéktárral foglalkozó kisiratosiak közül Almási Vince polgármesterrel az élen négyen érkeztek Pusztaszabolcsra tapasztalatcserére. A pusztaszabolcsi műhelymunkán részt vett Balog Gábor megyei képviselő úr, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság elnöke is.
Március 9-én Kisiratoson Almási Vince és Csányi Kálmán polgármesterek alá írták a közös megállapodást.
A szakmai munka mentorálást a Pusztaszabolcsi Hagyományőrző és Hagyományteremtő Alapítvány értéktári munkatársi közössége végzi.Az értéktár bizottsági tapasztalat átadást a Településfejlesztési és Értéktár Bizottság elnöke és egy tagja mutatják be.
A kisiratosiak immár deklaráltan is csatlakoztak azokhoz a településekhez, amelyek önként vállalt feladatként megőrzik, összegyűjtik szeretett, becsült értékeiket, kincseiket, erősítve ezzel a lakóhelyen élőket és egyben a nemzetet is. Az összegyűjtött értékek leírásaiból, fényképeikből és módszerekből a két önkormányzat az alapítvánnyal megjelenteti a Pusztaszabolcs anno sorozat 36. köteteként a Kisiratos kincsei kiadványt, valamint ötféle képeslapot (200-200 példányban), amelyekben feltárulnak a település gyöngyszemei.
Április 1-jén az értéktárral foglalkozó kisiratosiak közül Almási Vince polgármesterrel az élen négyen érkeztek Pusztaszabolcsra tapasztalatcserére. Gyakorlatorientált bemutatókkal, programokkal vártuk a testvértelepülési csoportot. Együtt látogattunk el Kiskunfélegyházára, a Kiskun Múzeumba értétári jó gyakorlatukat megismerni. Megismertettük partiumi barátainkat a Velencei tó környékének értékeivel.
Dr. Horváth Zsolt a Szered a magyart! veszprémi Információs Pontot mutatta be látogatócsoportunknak.
A pusztaszabolcsi műhelymunkán részt vett Balog Gábor megyei képviselő úr, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság elnöke is. Az értéktár készítés "tudományának" átadása, az értékőrök bemutatkozása mellett sikerült a kisiratosi értéklistát elkészíteni és a végrehajtási rendelet alapján az értékeket csoportba osztani.
A helyi értékek bemutatása is jelentős szerepet kapott: kóstolással egybekötött látogatás a Pusztaszabolcsi Agrár Zrt Tejüzemében, a megyei értékként számontartott barokk orgona, valamint a Szent Imre katolikus templom üvegablakai és a Hagyományok Háza megismertetése, a hungarikumjátékok kipróbálása, kutyakiképzés a Kutyabarát Klubban...
Kisiratos polgárait a közös projektről Hagyományőrző Alapítvány által elkészített Civil Kurázsi Hírlevélben tájékoztattuk.
Április 22-én Kisiratoson folytatódik a projekt. Ekkor az értéklista mentén az értéklapok elkészítésére kerül sor leírva az érték jellemzőit, valamint a kisiratosi értéktárba helyezésük indoklását.A Kisiratosi értéktár átadásának, a kiadvány bemutatásának és a képeslapok megjelentetésének tervezett időpontja 2016. július 23-a, a Kisiratosi Falunapok.
A tapasztalatok, a kialakuló emberi kapcsolatok, az egymástól való tanulás elmélyíti, gazdagítja a két település közötti kapcsolatot. Remélhetően szaporodik a száma a gyümölcsöző, közös együttműködési területeknek.
Czöndör Mihályné a projekt szakmai vezetője