Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Évet értékelt a megyei rendőrfőkapitány
2017.02.23. 08:51
Jelentősen csökkent tavaly a bűncselekmények száma Fejér megyében a 2015-ös évhez képest, a felderítési arány pedig nőtt. Összesen mintegy nyolcezer bűncselekmény történt a megyében tavaly, húsz százalékkal kevesebb, mint a megelőző évben. Ez azt jelenti, hogy jelentősen csökkent a rablások, a lopások és az autófeltörések száma is.
Dr. Varga Péter megyei rendőr-főkapitány elmondta, ebben az évben a felderítési arány is javult a korábbiakhoz képest. A főkapitány szerint a remek csapatmunka, az állomány szakértelme és a kiváló munkamorál együtt kellett ahhoz, hogy a korábbi évekhez hasonlóan 2016-ban is folytatódjon a bűncselekmények számának mérséklődése a megyében. A dandártábornok hozzátette: a megyében elkövetett szándékos emberölések egyike sem maradt felderítetlen. Négy embert öltek meg tavaly a megyében.
A baleseti statisztika az előző évek számaihoz hasonló tendenciát mutat: minimálisan, de csökkent térségünkben a karambolok száma. A megyei rendőrség vezetője azt is elmondta, hogy bár Fejér nem határ menti megye, a migránsválság kezeléséből ez az állomány is kivette részét. Varga Péter szerint mindezt úgy teljesítette a főkapitányság, hogy itthon nem romlott a közbiztonság.
A Fejér megyeiek a csökkenő bűnözés mellett a rendőrség arculatváltását is érezhetik. A rendőrfőkapitány úgy véli, a három évvel ezelőtt kezdődött intézkedéskultúra-váltás meghozta az eredményét: „A rendőrök teljesen másként gondolkodnak, másképpen állnak egy-egy eseményhez. Egy eklatáns példa 2016-ban: egy idősebb úr betelefonált a hívásfogadó központba azzal, hogy nagy baj történt velük, a felesége hallókészüléke eltűnt a kertben. A házaspár Velencén nyaralt, és nem tudtak kihez fordulni, ezért kértek segítséget a 112-es segélyhívón. A központ a megyei tevékenységirányításhoz kapcsolta a hívást, ahol kollégánk azt mondta neki, megpróbál segíteni. Kiküldte a bűnügyi technikust és a bűnügyi helyszínelőt, akik egy fémkeresővel egy óra után megtalálták a hölgynek elengedhetetlenül szükséges készülékét. Ezt az úr egy másfél oldalas levélben leírta nekem, különben sosem tudtam volna meg. Nagyon büszke voltam a kollégáimra, és azt gondoltam, mindenhol el fogom mondani, hogy ilyen rendőrök dolgoznak Fejér megyében!”