Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fejér megye fejlesztéséről tárgyalt a Fehérvári Szenátus
2017.06.01. 14:20
Aktuális ülését tartotta délelőtt a Városházán a Fehérvári Szenátus. A tanácsadó testület számára Kígyóssy Gábor, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal vezető tervezője, területfejlesztési munkatársa számolt be Fejér megye fejlesztési terveiről és feladatairól.
A 2011 márciusában megalakult Fehérvári Szenátus a polgármester és a városvezetés tanácsadó testületeként tevékenykedik. Tagjai véleményeznek, szakmai javaslatokat tesznek, így segítve Székesfehérvár fejlődését és versenyképességének megőrzését a gazdaság, a kultúra, az oktatás és a sport területén.
A Szenátus csütörtökön délelőtt, a Városházán tartotta soros ülését, melynek keretében Kígyóssy Gábor, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal vezető tervezője, területfejlesztési munkatársa ismertette Fejér megye fejlesztési terveit, a Fejér Megyei Önkormányzat vidékfejlesztési és koordinációs, illetve pályázat-előkészítési és projektmenedzselési feladatait, továbbá az ágazati és helyi fejlesztési igények összehangolását. Szó volt arról, hogy a megye északi részéhez képest a déli terület jelentős lemaradásokkal küzd a társadalmi és gazdasági mutatók alapján egyaránt. Továbbra is fontos, hosszú távú cél a mezőföldi térség felzárkóztatása, de legalábbis annak elérése, hogy a hátrány ne növekedjen tovább. Mindezt a fejlettebb régiók versenyképességének megőrzésével, és nem annak kárára szükséges végrehajtani.
Szó volt arról is, hogy a TOP, azaz a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében, a 2014-2020 közötti periódusban 36,1 milliárd forint fejlesztési forrás érkezik Fejérbe, ami a két megyei jogú városnak, Székesfehérvárnak és Dunaújvárosnak juttatott támogatásokkal együtt eléri a 64 milliárd forintot. A megyei fejlesztési keretre körülbelül 300 pályázat érkezett eddig. 139 pályázat kapcsán már döntés is született, ami 18 milliárdos támogatást jelent összesen 71 település számára.
A megyét érintő nagyléptékű ágazati fejlesztések között említésre került a Velencei-tavi partfal és a Váli-víz rehabilitációja, a Budapest-Balaton kerékpárút Fejér megyei és székesfehérvári érintettsége, a Pannónia Szíve Program keretében Etyek és Bicske térségében megvalósuló turisztikai és kerékpárút fejlesztések, továbbá a Nemzeti Kastély- és Várprogram, melynek keretében tervezik a dégi, a nádasladányi, a fehérvárcsurgói kastély és a csókakői vár turisztikai fejlesztését.