Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fejér megye szerepe a Duna- stratégiában
2012.06.07. 16:03
A Duna Menti Városok Együttműködési Fóruma rendezett konferenciát csütörtökön a Duna menti térségek képviselői számára Érden. A rendezvényen Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is előadást tartott a megyei önkormányzatok területfejlesztési szerepéről, Fejér megye Duna-stratégiában való részvételéről.
Az elnök bevezetőjében beszámolt az új Önkormányzati és Területrendezésről szóló törvény alapján a megyei önkormányzatok jelenlegi feladatáról. Kiemelve, hogy településenként és térségenként felmérik a 2007-2013 tervidőszakban Fejér megyében keletkezett projekteket és számba veszik az EU-s és a hazai kötelezettségeket. A Kormány és a feladat és hatáskörrel rendelkező minisztériumok számára válaszolnak azokra a kérdésekre, amelyek a Közös Stratégiai Keret, az EU 2014-2020 a kohéziós politika megalapozásához szükségesek. Vargha Tamás előadásában hangsúlyozta: „A megújuló fejlesztéspolitika egyik legfontosabb eszköze az átfogó programalapú stratégiai tervezés, mert ezáltal helyezhetők ki a források a legeredményesebben és a leggyorsabban az egyes térségekbe.”
Az elnök elmondása szerint a Duna-stratégia Fejér megye számára azt a célt szolgálja, hogy lendületet adjon a legkülönbözőbb helyi problémák kezelését, a gazdasági fejlődés ösztönzését, a közlekedés és szállítás, valamint az energiahálózatok javítását, a környezet védelmét és a biztonság növelését célzó hosszú távú együttműködésnek. Úgy véli, Fejér megye számára a Duna-stratégia és az abban való részvétel nem cél, hanem eszköz az egységes magyar gazdaság és társadalompolitikai célok, az életminőség feltételeinek javítása, a környezet állapotának megőrzése, a nemzet kulturális örökségének és szintjének megtartása és magasabb szintre emelésének érdekében.
A konferencia résztvevőit T. Mászáros András, a Duna Menti Városok Együttműködési Fórum elnöke köszöntötte. A témában előadást tartott a külügyminisztérium szakemberei, köztük Dr. Medgyesy Balázs, az EU Duna Régió Stratégiával összefüggő kormányzati tevékenység irányításáért felelős kormánybiztos, Szabó István, a Pest Megyei Közgyűlés alelnöke, és az Országos Vízügyi Főigazgatóság munkatársa is.