Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fejér megyében a munkahelyteremtés és a déli térségek felzárkóztatása is cél
2015.08.27. 13:28
A Területi Operatív Program (TOP) szeptemberben megjelenő kiírásai Fejér megyében a gazdaságfejlesztés és a munkahelyteremtés mellett a megye déli térségeinek felzárkóztatását is segítik - emelte ki Varga Gábor országgyűlési képviselő, a Fejér megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztosa csütörtökön, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökével, dr. Molnár Krisztiánnal közösen tartott sajtótájékoztatóján a Megyeházán .
Varga Gábor hangsúlyozta, az előző ciklusból fennmaradt uniós kifizetések és a 2014-2020-as időszak felgyorsított pályáztatása egyaránt azt a célt szolgálja, hogy a források a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban eljussanak a vállalkozásokhoz. Emlékeztetett arra, hogy a kormány 2017. június 30-ig tervezi meghirdetni a 2014-2020-as uniós támogatási keretösszeg pályázatait a vállalkozások, önkormányzatok és egyéb civil vagy egyházi szervezetek számára. Hozzátette: a kormányzat elsődleges célja, hogy az exportképességet növelő, új munkahelyeket teremtő beruházások valósuljanak meg. A miniszteri biztos elmondta: a felgyorsított pályáztatással el akarják kerülni azt, ami a korábbi ciklusban előfordult, miszerint az elmúlt időszakból fennmaradt forrásokra még 2015-ben is kellett kiírni pályázatokat. Emellett az összes uniós pályázat kiírása olyan versenyelőnyt nyújt a hazai szereplőknek, amely nemcsak Magyarországon, de az unió más tagállamaiban is példátlan - tette hozzá.
A TOP keretéből a megyék összesen 799 milliárd forintot, míg a megyei jogú városok 387 milliárd forintot kapnak helyi gazdaságfejlesztési és munkahelyteremtő fejlesztési programjaik megvalósítására - tájékoztatott a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. Dr. Molnár Krisztián elmondta, Fejér megye ebből 32 milliárd forintot, a két megyei jogú város közül Székesfehérvár 16,8 milliárd, Dunaújváros pedig 7 milliárd forintot kap a 2014-2020-as időszakra.
Varga Gábor a vidékfejlesztési programról elmondta, hogy szeptembertől több mint 82 pályázat kiírását kezdik meg, ezek legfőbb célja a munkahelyek megőrzése és új munkahelyek teremtése lesz. Ezért a program középpontjában a jelentős foglalkoztatási potenciállal bíró mikro-, kis- és középvállalkozások, családi gazdaságok fejlesztése áll, és kiemelt figyelmet fordítanak olyan munkaigényes ágazatokra, mint az állattenyésztés, a kertészet, és az élelmiszer-feldolgozás.