Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fejér Megyei Diákszínjátszó Találkozó
2012.04.21. 11:12
Az idén is a KÖFÉM Oktatási és Közművelődési Központ és a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola közös szervezésében zajlott szombaton a Fejér Megyei Diákszínjátszó Fesztivál, melynek az idén is a KÖFÉM Művelődési Ház színházterme adott otthont. Az ünnepélyes megnyitón Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke köszöntötte az ifjú színjátszókat, a zsűrit és az érdeklődőket.
Az elnök bevezetőjében felelevenítette a színjátszás - ahogy ő nevezte, a középkor óta élő nemes hagyomány- kialakulását „Azt gondolom, az ősi scolák tanárai kiváló pedagógiai érzékkel találták meg az oktatásnak és az erkölcsi célzatú nevelésnek a diákok számára is vonzó eszközét: a színjátszást. És miközben az ifjúság a szó legnemesebb értelmében „játszva „tanult, felkészítették a városi polgárságot Thália igazi papjainak, a magyar színjátszásnak a befogadására.”- fogalmazott Vargha Tamás. Mint mondta: a diákszínjátszás már régen kinőtte az iskoladrámák világát, de a szerepet alakító, karaktert formáló, a tiszta, szép magyar beszédet gyakorló diákok emberismeretet, biztos fellépést, irodalmi ízlést és igényességet tanulva játszanak tragédiát és komédiát. Az iskola és a színház közös jellemzői közül csak kettőt említenék: játék és tehetség. Amikor a színjátszás beköltözik az iskolába, akkor a játék legnemesebb formájában különleges lehetőség nyílik a tehetség kibontakoztatására. A fesztivál diákszínjátszói tanúságot tesznek ma tehetségükről és a játék öröméről. Majd Hamlet szavaival bíztatta az ifjú színjátszókat: „Tegyünk úgy, mint a francia solymász: amint megpillantjuk, eresszük rá : most mindjárt szavaljunk egyet… egy indulatos szavalást!” Legyen ez a mai fesztivál nemes verseny, felhőtlen szórakozás, maradandó élmény játszóknak és nézőknek egyaránt!"
A fesztivál védnökei Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Quintus Konrád a Vörösmarty Színház megbízott igazgatója voltak. A produkciókat szakértő zsűri – Kozáry Ferenc színművész, Simon József művelődési ház igazgató, Micskó Zoltán, a Prospero Színkör rendezője– véleményezte, és szolgált jó tanáccsal a színjátszóknak.
Döntésük alapján a legjobban a Teleki TEDI-je szerepelt, második lett a Vörösmarty Diákszínpad, harmadik pedig a Bugát csapata.