Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Felavatták a Királykút Emlékházat
2012.06.14. 11:55
Szabadtéri avatóünnepség keretében adták át csütörtökön Székesfehérvár felsővárosi városrészében a Királykút Emlékházat, a földszintjén berendezett állandó kút kiállítást, a csodálatosan kialakított kútegyüttest és az azokat övező díszkertet.
Az ünnepségen megjelent vendégeket, külön kiemelve Székesfehérvár Önkormányzata és Fejér Megye Önkormányzatának vezetőit, a képviselő testület tagjait Kiss Dorottya, a Szabadművelődés Háza igazgatója, a Királykút Emlékház üzemeltetője köszöntötte.
Az ünnepi műsorban a Felsővárosi Általános Iskola tanulói működtek közre, akik a szereplésüket követően kézen fogva vezették a mikrofonhoz dr. Cser-Palkovics Andrást Székesfehérvár polgármesterét valamint Vargha Tamást, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjét, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökét a köszöntő beszédeik elmondásához.
Dr. Cser-Palkovics András köszöntőjében elmondta: a felújított Emlékházat és a díszkertet szemlélve egyértelműen kitűnik, hogy mindennek van gazdája: Székesfehérvár, azon belül Felsőváros. Ebben a városrészben szembetűnő és kézzelfogható a hagyományok ápolása, gondozása és az ebből adódó kötelezettségvállalás, amelyről Földi Zoltán és Deák Lajosné önkormányzati képviselők is bizonyságot tettek a mai ünnepség szervezőiként.
Vargha Tamás miután emlékeztette a hallgatóságot a Királykút régmúltban betöltött szerepére, a jelenlegit hangsúlyozva kiemelte: „Az épület a díszkerttel ellenpont a panelrengetegben, megtöri a sablont, összhangjuk nyugalmat, az élet harmonikus nyugalmát nyújtja a hajszolt városi embernek. Az állandó kiállítás – minden bizonnyal – a történelmi múltra utaló elemekben gazdag, - míg a kútegyüttes szakszerűségével a Királykút századokon átívelő funkcióját, a város életében betöltött szerepét illusztrálja. A történelmi emlékeihez hűségesen ragaszkodó Székesfehérvár a Királykút Emlékház felavatásával is őrzi és gyarapítja értékeit.” – hangsúlyozta, végül köszönetet mondott a városszépítőknek: mindazoknak, akik megálmodói, tervezői és megalkotói voltak az Emlékház programjának.
Kiss Dorottya igazgató, az ünnepség moderátora arra kérte a jelenlévőket, használják a szó legnemesebb értelmében az épületet és annak környezetét, mert itt, mint fogalmazott:”mindenkit megérint a hely szelleme, a genius loci.” Az ünnepség befejezéseként Dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás országgyűlési képviselő, közgyűlési elnök a szalag átvágásával hivatalosan is átadták a Királykút Emlékházat.
A képre kattintva galéria nyílik>>>