Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Félidőhöz érkezett a foglalkoztatás javítását és a hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatását elősegítő projekt
2018.11.16. 09:05
„Vállalati kapcsolattartás a munkaerő-piaci szolgáltatások tükrében”- ez volt a vezértémája a „Foglalkoztatási-gazdasági együttműködések és szolgáltatások fejlesztése Fejér megyében” című projekt III. Fejér megyei műhelykonferenciájának, melyet csütörtökön délelőtt tartottak a Megyeházán a megye foglalkoztatási helyzete szempontjából meghatározó közéleti személyiségek, intézmények, szervezetek, önkormányzatok részvételével. A rendezvényt a projektgazda Fejér Megyei Önkormányzat képviseletében Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke nyitotta meg.
A műhelykonferencián külön köszöntötték az az elnökségben helyet foglaló Varga Gábor országgyűlési képviselőt, a konzorciumi partnereket, és az előadókat.
A konferenciát Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke nyitotta meg, és értékelte az projekt eddigi eredményeit, céljait. A konzorciumi partnerek sorában köszöntötte a hallgatóságot a Fejér Megyei Kormányhivatal képviseltében Buday Attila, Fejér Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztály főosztályvezetője, és Zugor Zsuzsanna, az ECHO Innovációs Műhely Közhasznú Egyesület elnöke.
A megnyitó után, a műhelykonferencia előadásaiban a munkáltatói kapcsolatrendszer jelentőségéről, egy nagyfoglalkoztató HR kihívásairól, valamint a munkaértékről hallhattak az érdeklődők.
A gazdaság- és foglalkoztatáspolitika időszerű kérdéseiről Kelemen Gábor, a Pénzügyminisztérium Munkaerő-piaci Programok Főosztály főosztályvezető-helyettese, a munkáltatói kapcsolatrendszer jelentőségéről Buday Attila főosztályvezető tartott előadást.
Egy nagyszolgáltató HR kihívásairól a Karsai Műanyagtechnikai Holding Zrt. szemszögéből Kis Éva, a Holding vezérigazgatója a saját szakmai életútja bemutatásán keresztül adott tájékoztatást. Az előadók sorát Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszék tanszékvezetője zárta „Munkaérték 2018” című előadásával, melyben részletesen rávilágított a jelen munkaerő-piacot érintő problémák összetettségére, a jövőbeni kihívásokra és a várható következményekre.
A Műhelykonferencián tájékoztatást kaptak a partnerek arról, hogy az egy évvel korábbi műhelykonferencia óta milyen eredményeket értek el a projekt megvalósítása kapcsán Fejér megyében, továbbá átfogó helyzetértékelést kaptak a gazdaság- és foglalkoztatáspolitika időszerű kérdéseiről. A műhelykonferencia után kezdődő workshopon Fejér Megye Foglalkoztatási Stratégiájának értékelésére is sor került.
A TOP-5.1.1-15-FE1-2016-00001 azonosító számú „Foglalkoztatási-gazdasági együttműködések és szolgáltatások fejlesztése Fejér megyében” című projekt keretében a Fejér Megyei Önkormányzat, konzorciumi partnereivel, a Fejér Megyei Kormányhivatallal és az ECHO Innovációs Műhellyel közösen 1,331 Milliárd Forintos pályázati támogatásból valósítja meg nagyszabású, Fejér megye egészére kiterjedő képzést és foglalkoztatást is elősegítő programját.
A 2020. december 31-ig tartó projekt során a projektgazda Fejér Megyei Önkormányzat és konzorciumi partnerei vállalták, hogy a teljes futamidő alatt 863 fő vesz részt különféle munkaerő-piaci programokban. Jelen projekt szoros együttműködésben valósul meg a két Megyei Jogú Város, Székesfehérvár és Dunaújváros Önkormányzatainak foglalkoztatási paktumjaival, illetve a járási szintű helyi foglalkozási együttműködésekkel.
2018. október 31-ig vállalt indikátorok tekintetében 500 fő bevonása volt célként megjelölve. A projektbe ezen határidőig 521 fő bevonása megtörtént. A bevont célcsoporttagok mindegyike részesült munkaerő-piaci szolgáltatásban, és közülük 130-an mentori segítséget is kaptak, valamint 15-en kulcskompetencia fejlesztő csoportos foglalkozáson vettek részt a programban, melyet az Echo Innovációs Műhely munkatársai biztosítottak számukra. A határnapig 240 fő részesült bérköltség/bértámogatás keretében foglalkoztatási típusú támogatásban, ezen felül 32 fő kapott vállalkozóvá válási támogatást. 88 fő képzése megkezdődött.