Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A járványügyi korlátozó intézkedéseket figyelembe véve és az előírásokat betartva a székváros fogadalmi szentmiséjét és az azt követő körmenetet idén csak szűkebb körben tudták megtartani, - a misén az egyházmegye papjai, a plébániák, az egyházi iskolák, valamint a város és a különböző intézmények, szervezetek küldöttei vettek részt, korlátozott számban - a modern kommunikációs eszközök segítségével azonban mindenki bekapcsolódhatott a közös imádságba.
Az ünnepi liturgiában a megyés püspök a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kérte az egész magyar népért.
Szentbeszédében kiemelte, hogy első, szent királyunk nem volt a hatalom megszállottja, hiszen értette: ez a hatalom szolgálat és nem uralkodás. Élete, melynek 63 évéből 38 évet királyként élt meg, súlyos döntésekben, a felelősség vállalásában, és fájdalmas tragédiákban telt, mégis végig egy úton járt, nem kereste a könnyebb utat, vállalta sorsát, teljesítette küldetését. Eszméit és elveit nem cserélte, nem állt idegen érdekek zsoldjába.
„Ez a király testi erőinek fogytán, szívében hordozva a sebeket gyermekei halála és a meg nem értettség miatt, élete végén, halála előtti napon országát Máriára, a Nagyboldogasszonyra bízta.
Ezzel a felajánlással megmentette a nemzetet, megőrizte az országot, az európai népek közösségének elismert és megbecsült tagjai sorába emelte a magyart.
Ez ad nekünk is reményt az új gondolatok világában, hogy ha meg tudunk maradni a szentistváni úton, megmaradunk magyarnak és kereszténynek, megmaradunk élőnek.” - hangsúlyozta szentbeszédében Spányi Antal, aki hozzátette:
„Hinnie kell az embernek abban, amit csinál. És ez a hit akkor hiteles és erősítő, ha nincs benne érdek, ha valóban szolgálat, ha az egészre van tekintettel és nem kis csoportok érdekeit szolgálja.”
„Erre a hitre nevelte családját, erre a hitre adott példát családjával együtt is. Erejét a nemzet szolgálatába állította és nem volt életében megalkuvás. Számára minden magyar az ő nagy családja volt. A mai napon ünnepelt királyunk ezt tanítja most nekünk. Kell, hogy tőle tanulva éljük akár hősként az életet, és mindennel, mindenkivel szemben büszkén védjük meg a múltunk értékeit, hagyományainkat és magyarságunkat.
Kell, hogy így, ebben a szellemben neveljük a fiatalságot.
Hogy legyen testben és lélekben erős, világosan lásson, és gondolkodásában a jóra és igazra hangolt és emelkedetten tiszta és nemes legyen.
Kell, hogy megóvjuk őket az értéket vesztő, divatosnak és modernek tűnő gondolatoktól, mellyel a halál kultúráját építhetik csak;
A szentmisét követően körmenetben kísérték a magyar Szent Család ereklyéit a Nemzeti Emlékhelyre.