Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fontos szerepben a megyei önkormányzatok
2013.11.15. 08:10
ÁROP-1.2.11-2013- Megyei Tervezés Koordinációja címmel rendezte meg november 14-én országos rendezvénysorozatának nyitó konferenciáját a Széchenyi Programiroda a Megyeházán Székesfehérváron.
A konferenciát szervező Széchenyi Programiroda részéről Schultz Gábor ügyvezető köszöntötte a megjelenteket, majd a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke nyitotta meg a rendezvényt és üdvözölte a megyei önkormányzatok megjelent vezetőit és a területfejlesztéssel foglalkozó szakembereket. Törő Gábor köszönetet mondott a rendező irodának, amiért Székesfehérvárt érte az a megtiszteltetés, hogy a Megyeháza épületében helyet adhat egy ilyen rangos eseménynek. Beszédében utalt a megyék megváltozott szerepére és a konszolidációra, melyet követően felépült az új struktúra a feladatrendszer átalakulásával. Utalt a megye északi és déli részének eltérő fejlettségére, amelyre, mint mondta a Fejér megyei területfejlesztési program szerkesztésénél is ki kell térni. Az ÁROP projekt fő eredményeként kialakul egy hosszabb távon is jól működő megyei és térségi tervezési rendszer és a rendelkezésre álló 2014-2020-as források lehetővé teszik a konkrét fejlesztési elképzelések megvalósulását. Ebből is látszik, hogy a kiüresedett megyei önkormányzatok feltöltődtek feladatokkal. A Széchenyi Programirodával együtt folytatják tovább a munkát, amelyhez már az előkészületeket is megkezdték-mondta el Törő Gábor.
A Széchenyi Programiroda, mint az ÁROP-1.2.11-2013-2013-0001 A „területfejlesztési, területi tervezési és szakmai koordinációs rendszer kialakítása” című kiemelt projekt projektgazdájaként segíti a megyei önkormányzatok, valamint a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) kapcsolódó projektjeinek sikerét.
Az iroda munkájával a megyei és térségi tervezési dokumentumok partnerségi elveknek megfelelő társadalmasítását, a projektek generálását, a projektlisták összeállítását, valamint a szakmai tapasztalatcserék, egyeztetések lehetőségének biztosítását számos rendezvény megszervezésével támogatja.
Ennek keretében rendezték meg csütörtökön a Megyeháza Dísztermében az ÁROP1.2.11. - 2013 - Megyei Tervezés Koordinációja című rendezvénysorozat Országos Nyitókonferenciáját. A program részeként előadást tartott többek között HORVÁTH LAJOS területi elemző-tervező referens (NEMZETGAZDASÁGI MINISZTÉRIUM), LAPOSA TAMÁS közigazgatási tanácsadó (Nemzeti Fejlesztési Ügynökség), valamint DR. MEZŐSZENTGYÖRGYI DÁVID – főigazgató, (Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet -NAKVI).
A nyitó rendezvény mellett egy tavaszi, minden megyét és a BFT-t érintő konferenciasorozatot rendeznek; valamint számos, megyei, járási szinten megvalósuló fórum kíséri a projektet.
A fórumok témája megyénként és térségenként más és más területre fókuszál, a fejlesztési adottságoknak, lehetőségeknek megfelelően, azonban általánosan érinti a helyi fejlesztési célokat, a lehetséges fejlesztési forrásokat, valamint azok felhasználási módját, különös tekintettel a 2014-2020-as periódus operatív programjaira, azon belül is kiemelten a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programra (TOP), továbbá az Integrált Térségi Beruházásokra (ITI) és a Közösségvezérelt Helyi Fejlesztésekre (CLLD).