Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
„Székesfehérvár Közgyűlésének 2018. október 16-i felhatalmazása alapján indult kezdeményezés a Trianon Centenáriumi Emlékbizottság felállítása. A tudományos-szakmai bizottság egy nagyon fontos, szomorú és nagyon sok tanulsággal szolgáló korszak száz esztendős évfordulója alkalmából alakult meg, amely különféle események; konferenciák, kiadványok, kiállítások létrehozásával foglalkozik.” - emelte ki Dr. Cser-Palkovics András.
Miért kell ezzel Székesfehérvárnak foglalkoznia? - tette fel a kérdést a város polgármestere, aki azonnal válaszokkal is szolgált: „Fehérvár, Magyarország történelmi fővárosa, ezt azt jelenti, hogy mindig kiemelt a felelőssége a nemzet sorsfordító eseményeinek vonatkozásában is. A másik, hogy nem távoli eseményekkel foglalkozunk majd, hanem a helyi vonatkozásokkal, amelyek itt történtek vagy kötődnek ehhez a városhoz.”
„Egy kicsit beleláthatunk abba, hogy száz évvel ezelőtt ez a közösség hogyan tette a dolgát, élte a mindennapjait, hogy próbálta túlélni a Nagy Háború mindennapjait.
Az akkor történtek hatnak a mában is, ezáltal nem csak a múltunkat jelentik, hanem a jelenben zajló folyamatokra is hatással vannak, így ezeket is csak akkor érthetjük meg, ha érjük, hogy mi és hogyan történt száz évvel ezelőtt. Fontos, hogy a tudománynak, a szellemnek adjuk meg a lehetőséget, hogy erről szóljon, emlékezve elődeinkre, az ő tetteikre.” - zárta gondolatait Fehérvár polgármestere.
„Nem véletlen, hogy a kezdeményezés nem 1920-ra fókuszál csupán, hanem egy folyamatot próbál bemutatni. Azt a folyamatot, amely 1918 őszétől 1921 tavaszáig tartott.
Ez olyan időszaka a magyar történelemnek, amelyek meghatározták a teljes XX. századot, de bátran mondható, hogy zsigereinkben hordozzuk a mai napig is.
Az akkor történtekről beszélni kell. Erre mindig jó alkalom egy évforduló, különösen egy kerek évforduló. Az is feladatunk, hogy egy új szemléletben tárjuk fel a száz esztendővel ezelőtti eseményeket, tárjunk fel eddig ismeretlen forrásokat, világítsuk meg ezen éveknek a helyi, országos és nemzetközi relációit.” - hangsúlyozta Dr. Vizi László Tamás PhD, a Trianon Centenáriumi Emlékbizottság elnöke.
„Maga az emlékbizottság történészekből, levéltárosokból, múzeológosokból, műemlékvédelmi szakértőkből áll, kiegészülve országos kutatóintézetek, szakmai műhelyek vezetőivel és a korszakot kutató kollégákkal" - tette hozzá Dr. Vizi László Tamás PhD.
szekesfehervar.hu