Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
In memoriam Dr. Mezőszentgyörgyi László
2022.05.11. 08:54
Életének 80. évében elhunyt Dr. Mezőszentgyörgyi László, Fejér megye Díszpolgára, a megye első „sport doktora”. Dr. Mezőszentgyörgyi Lászlót a Fejér Megyei Önkormányzat saját halottjának tekinti.
Dr. Mezőszentgyörgyi László a testnevelő tanári és szakedzői diploma megszerzése után elvégezte a filozófia kiegészítő szakot is, és ő lett Fejér megye első „sport doktora” az utánpótlás-nevelés és az iskolai testnevelés témájában írt disszertációjával.
Egész életét a testnevelés és a sport ügyének szentelte. Hosszú ideig koordinálta a megye versenysportját, utánpótlás-nevelését - utóbbi területen elismert kutatásokat is folytatott. Az ő vezetésével jutott fel 1969-ben a székesfehérvári Köfém SC női kézilabdacsapata az NB II-be, de ő dolgozta ki a Volánnál megalakult öttusaműhely edzésterveit is.
Nyugdíjas korában „Öt évtized az utánpótlás-nevelés nyomában” című, közel százoldalas tudományos igényű könyvében összegezte az utánpótlás-nevelés területén és Fejér megye versenysportjának irányításában szerzett több mint öt évtizedes tapasztalatait. Fél évszázadot dolgozott az utánpótlás-nevelésben, így a kötetben részletesen ismerteti az utánpótlás-nevelés egységes rendszerét, amely 1963-tól 1980-ig a magyar sport egyik legeredményesebben működő „projektje” volt, és amely hosszú évtizedekre biztosította a magyar sport nemzetközi eredményességét.
Publikációinak száma eléri az ötvenet. Nyugdíjas évei alatt is rendszeresen olvashatóak voltak írásai a Magyar Edző című szaklapban, hiszen naprakész tudással bírt az utánpótlás helyzetéről, a mindennapos testnevelésről és a felmérési rendszerekről.
A Fejér Megyei Önkormányzat 2020-ban „Fejér Megye Díszpolgára” címmel ismerte el a megyei versenysportban és az utánpótlás-nevelés terén elért eredményeiért.
Dr. Mezőszentgyörgyi Lászlót a Fejér Megyei Önkormányzat saját halottjának tekinti.
Emlékét megőrizzük!