MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Védelmi gyakorlat
2009.09.05.

    Nyolc Fejér megyei település található a paksi atomerőmű 30 km-es zónájában. Ez az úgynevezett sürgős óvintézkedések zónája, amely különleges védelmi rendszabályokat tesz szükségessé. A megyei védelmi bizottság úgy döntött: szeptember 10-én - másfél évtized után először - védelmi igazgatási gyakorlatot rendez, amelynek legfontosabb célja: a megyét érintő lehetséges nukleáris baleseti helyzetek modellezése, kezelése.





   A védelmi gyakorlat tervezett rendjét dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Védelmi Bizottság elnöke - a tervezett gyakorlat személyes vezetője - ismertette a nyilvánossággal. Helyettese, s egyben a gyakorlat fő irányítója: Szentes László, a Védelmi Bizottság titkára; a gyakorlati feladatok vezetője Fülep Zoltán tűzoltó alezredes, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szeptember 1-jével kinevezett új igazgatója. A helyi feladatok irányítója Méhes Lajosné, Alap település polgármestere

    A gyakorlat egy feltételezett, a Paksi Atomerőmű Zrt-ben bekövetkezett nukleáris baleset eseményeit kezeli. A feltételezett baleseti helyzet megköveteli Alapon a lakosság riasztását, a Megyei Védelmi Bizottság, a helyi védelmi bizottságok és a települések védekezésbe bevont szervezeteinek aktivizálását, készenlétbe helyezését. Alap településen a kialakult, vagyis modellezett helyzet miatt végre kell hajtani a jódprofilaxis feladatát, közérthetően: jódtabellákat osztanak ki a szakemberek, továbbá az elzárkózás, a szervezett kitelepítés és befogadás feladatait hajtják végre.
    A konkrét baleseti helyzetet és a gyakorlat okmányait a gyakorlat előkészítése során a törzs dolgozza ki. A gyakorlat napján a jelentések, döntések rövid ismertetésére és a tervezett feladatok végrehajtására kerül sor. A gyakorlat lebonyolításának elsődleges szempontja, a feltételezett balesetet követően, a feladatok valósághű leképezése.  E gondolatnak megfelelően, lokálisan ugyan, de minden szóba jöhető feladatot részben vagy egészben gyakoroltatni fognak.

A végrehajtandó feladatok közül néhány példa:

  • Alap településen a Hörmann-Rema lakossági riasztó-tájékoztató eszközökön, a lakosságot riasztják-tájékoztatják. Sor kerül a jódtabletták kiosztására – a háziorvosok, az egészségügyi szakszemélyzet és a polgári védelmi szervezetek bevonásával.
    Elrendelik Alap település „elzárkóztatását”, amit az alapi általános iskola felső tagozatának bevonásával szemléltetnek. Ezt követi a kimenekítés, vagyis a település elhagyása, Volán-buszokkal.
  • A Fejér Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság labor gépkocsija, a katasztrófavédelmi igazgatóság Vegyvédelmi Felderítő csoportja, a MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj felderítő eszközei menetvonal-felderítést hajtanak végre.
  • Megtörténik a kimenekítést végrehajtó Volán-buszok és kitelepítettek „mentesítése” Sárbogárd vásártéren berendezett mentesítő helyen a Magyar Honvédség legmodernebb eszközeivel.
  • A befogadó településen – Rétimajorban - kialakítjuk a befogadó állomást, majd elsődleges orvosi vizsgálatokra kerül sor, megszervezzük az elhelyezést, és természetesen az étkezést is.


    .

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP