Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Katasztrófavédelem országos parancsnoka, dr. Tatár Attila tűzoltó altábornagy által adományozott kitüntetést és emlékérmet vehetett át dr. Balogh Ibolya, a megye közgyúlési elnöke a Természeti Katasztrófák Elleni Védekezés Világnapján.
A fehérvári tűzoltó laktanyában tartott ünnepségen szó esett környezeti felelősségünkről, teendőinkről a megelőzés érdekében, és díjakat is osztottak rajzpályázaton nyertes gyermekeknek. Sokan vélik úgy, hogy napjaink szélsőséges természeti eseményeit - tornádókat, árvizeket, aszályokat, sárlavinákat és seregnyi más katasztrófát - kifejezetten az emberiség helytelen tevékenységei váltják ki, legfőképpen a globális felmelegedésen és annak következményein keresztül.Mások, köztük jelentős tudósok is azt állítják, hogy bár az emberiség felelőtlensége minden bizonnyal hozzájárul a hatások kifejlődéséhez, a természet maga is produkált, produkálni is fog olyan szélsőséges változásokat, amelyek az ipari társadalom létrejötte nélkül is bekövetkeztek volna.
Nehéz eldönteni, ha nem lehetetlen, kinek van igaza, egy biztos: meggondolatlanul pazaroljuk forrásainkat, szennyezzük környezetünket, és kénytelenek vagyunk elszenvedni a technikánknál nagyságrendekkel nagyobb erők dúlását. A károk mérséklése persze minden nemzet óhaja, erre a célra jöttek létre a karasztrófavédelmi szervezetek. Ezek - többnyire - megelőzni nem tudják ugyan a pusztításokat, de felkészültségüknek, profizmusuknak meghatározó szerepe lehet abban, hogy hány emberélet, mekkora anyagi érték esik áldozatukul.
Az ENSZ, átlátva ennek a munkának a fontosságát, minden év októberének második szerdáját a Természeti Katasztrófák Elleni Védekezés Világnapjává nyilvánította. Ezen a napon tartott tehát a Fejér Megyei Katasztófavédelmi Igazgatóság ünnepi megemlékezést a fehérvári tűzoltó laktanyában. Itt Fülep Zoltán tűzoltó alezredes, igazgató beszédében is kihangsúlyozta, hogy "felelősséggel kell élnünk, felelősen kell gondolkodnunk, hiszen a természeti katasztrófák kiváltó okait elemezve kimutatható, hogy azok sok esetben nem véletlen, elkerülhetetlen eseményekből indukálódnak"... Hozzátette még, hogy szükséges ráébreszteni a lakosságot az egyéni és közösségi felelősség szerepére a veszélyhelyzetekben, továbbá kiemelt fontosságú az ifjúság megszólítása, a biztonság kultúra magjainak elhintése, mert ez képezheti a jövő felelősségteljes társadalmának alapját.
Az eseményen felszólalt dr. Balogh Ibolya, megyei közgyűlési elnök is, aki rámutatott arra, hogy a legszörnyűbb katasztrófák sem a természet rosszindulatáról szólnak, hisz az csak teszi a maga dolgát, működik a maga törvényei szerint. Sokszor érhető tetten viszont az emberek felelőtlensége, bűnös kapzsisága, tudatos károkozása. A rövidtávú haszonért gyakorta kerül feláldozásra a hosszú távú társadalmi vagy biológiai érdek, vagy akár a józan ész. A rengeteg megemlíthető példa közül kiemelte azt, hogy a Székesfehérvár-Tárnok vasútvonal felújítási munkálatai során keletkezett bontási-építési törmeléket, sittet, veszélyes hulladékot gátlástalan kezek feltehetően sok ezer köbméternyi mennyiségben rakták le - illegálisan - ott, ahol nem lett volna szabad: a Velencei-tó partjához és a velencei fizetős strandhoz közel, a természeti környezet, az egészség és a későbbi lehetséges fejlesztések kárára. (Ezzel kapcsolatban egyébként közérdekű bejelentés tett a Levegő Munkacsoport az ügyészségen és a környezetvédelmi szakhatóságon.)
- Sokat tehetünk és kell is tennünk mindnyájunknak a természeti katasztrófák, szennyezések megelőzése érdekében - fejezte be Balogh Ibolya -, és természetesen erre kell nevelnünk, bíztatnunk a fiatalok nemzedékét is. A megye - lehetőségeihez mérten - feltétel nélkül támogatott eddig is, és támogat a jövőben is minden ilyen erőfeszítést!
Az ünnepség keretében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója - a 2009. esztendőben, Alapon tartott katasztrófa-elhárítási gyakorlat szervezésében, irányításában, végrehajtásában végzett kiemelkedő szintű tevékenysége elismeréseként - Katasztrófavédelmi Emlékérmet és ajándéktárgyat adományozott dr. Balogh Ibolyának, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökének. Az elismerést Fülep Zoltán tűzoltó alezredes, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója adta át.