Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Komoly dologról, tulajdonképpen a megye gyermekvédelmi tevékenységéről és a külső támogatók megbecsüléséről szólt a nap, hogy aztán felszabadult játék lett belőle, nem is baj!
A Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központja ötnapos konferenciája tegnap a "Támogatók Napjával" vette kezdetét az Alcoa-Köfém Klubházban. (A klubház egyébként, maga is támogatóként, ingyen biztosította a helyszínt és a technikát a rendezvényhez és a megelőző próbához.) Az eseménysorozat fontos megállója minden évben a megyei gyermekvédelemnek, ahogy azt korábban is megírtuk. Ennek megfelelően a megnyitón a fenntartó képviseletében jelen volt dr. Balogh Ibolya, a közgyűlés elnöke, továbbá Spányi Antal püspök is.
- Gyereknek lenni általában jó, sőt nagyszerű - kezdte dr. Balogh Ibolya -, de sajnos Fejérben is van körülbelül nyolcszáz olyan fiatal, akik a közösség gondoskodására szorulnak, felük nevelőszülőknél, másik felük otthonokban. Sajnálatos dolog - folytatta -, hogy az állam fokozatosan kivonul ellátásuk mögül, ennek terheit a korábbi 30-35 % helyett ma már több mint felerészben a megyének kell állnia annak ellenére is, hogy a szociális, a gyermekvédelmi, a kulturális és az oktatási ágazatokat is figyelembe véve a Fejér Megyei Önkormányzat jövőre 700 millió forint körüli állami normatíva megvonással kell, hogy számoljon.
Igazán szerencse - fejezte be -, hogy élnek, léteznek olyan emberek, cégek, szervezetek, akik és amelyek hajlandóak javaik egy részét a rászorultaknak átadni, így a gyermekek lelki sebei talán begyógyulhatnak, és felnőttként teljes életet élhetnek majd.
Ezt követően Deresné Tanárki Mária, a központ igazgatója méltatta azon magánszemélyek és cégek érdemeit, akik adományaikkal, munkájukkal, egyéb segítségükkel igyekeznek a gyerekek életét megkönnyíteni. Minden évben három díjat ad át a központ - folytatta -, egyet a támogatók egyikének, kettőt az intézetekben dolgozó munkatársaknak, szakmai teljesítményükért. A támogatói díjat ebben az évben az Union Biztosító kapja - fejezte be -, akik a legkülönfélébb gyermekprogramok - nyaralások, szakkörök, versenyek és egyebek - szervezésében, lebonyolításában, anyagi és tárgyi biztosításában vesznek részt, immáron huzamosabb idő óta.
A díjat Maják Viktor, a cég kommunikációs igazgatója vette át, aki csupán néhány mondatban, de igen szimpatikusan köszönte meg azt, megjegyezve, hogy szerencsésnek érzik magukat, mert adhatnak, és hogy a legnagyobb jutalmuk - utalt vissza a közgyűlés elnökének beszédjére - az a szeretet, amit fáradozásaikért a gyerekektől viszonzásképpen kapnak.
Mindezeket követően a megjelenteknek - javarészt gondozó szülőknek, támogatóknak, az intézmények dolgozóinak, meghívott vendégeknek - a gyerekek igazán színes, szórakoztató és színvonalas műsort adtak elő, mindenkinek bizonyítva azt, hogy mostoha sorsuk és minden problémájuk ellenére igazi értékek teremtésére képesek ők is!