Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
1989. november 20-án fogadta el az ENSZ Közgyűlése a Gyermek Jogairól szóló egyezményt. Az emléknapon díjak átadására és szakmai előadásokra került sor a Megyeházán.
Mindannak a szűkölködésnek, önzésnek, rosszindulatnak és erőszaknak, ami csak a Föld társadalmaiban felszínre bukkanhat, a gyermek van a leginkább kiszolgáltatva - kezdte megnyitóját dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Szükséges volt tehát tisztázni, hogy mely jogok is illetnek meg minden gyermeket, és hogy az egyes államoknak törekedniük kell azok biztosítására. De bármennyire fontosnak tartja is a megyei önkormányzat gyermekintézményei - gyermek- és lakásotthonok, oktatási és kulturális intézmények - fenntartását, fejlesztését, sokszor tanácstalan, hogy a bevételi források kormányzati elvonása és a legkülönfélébb állami normatívák csökkentése mellett hogyan is végezze el munkáját - folytatta. Ám bármilyen nehéz is lesz a helyzet, a megye önkormányzata soha nem fogja a gyermekellátást, a gyermekjogok érvényesítését másodrendű feladatnak tekinteni - ígérte meg dr. Balogh Ibolya, megköszönve a megyei fenntartású gyermekintézmények jelenlévő munkatársainak eddigi, áldozatos munkájukat.
Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ igazgatója ezt követően elmondta, hogy az öt éve kezdett Gyermekjog napi rendezvény mára több napos tematikus bemutatkozássá és szakmai összejövetellé vált. E napok mindegyikének célja - a szakmai munka mellett - a figyelemfelhívás is - emelte ki -, hiszen mind az állam, mind a társadalom részéről rengeteg segítségre van szükség ahhoz, hogy az intézmények megfelelően el tudják végezni a munkájukat!
A megnyitók után ketten - Rabi Ferencné gyermekfelügyelő Előszállásról és Janó Andorné, a Vigyázó Kéz és a Lurkó gyermekvédelmi egyesületek vezetője - az igazgatónő javaslatára Gyermekekért Díjat vehettek át dr. Balogh Ibolyától.
A nap szakmai előadásokkal folytatódott, melyeken dr. Katonáné dr. Pehr Erika, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Gyermek- és Ifjúságvédelmi főosztályvezetője, dr. Orbán István, ny. igazgató, MAGYISZ elnök és Deresné Tanárki Mária volt az előadó.