Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Voksolásra várva...
2010.01.27.
A Fejér Megyei Területi Választási Iroda, a 2010. évi országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatban szakmai tájékoztatót tartott ma a Megyeházán az indulni kívánó jelöltek, a jelölőszervezetek és a sajtó munkatársai részére.
Dr. Varjú Mihály, a Fejér Megyei Területi Választási Iroda vezetője, valamint helyettese, dr. Molnár Krisztián, továbbá Unger József, informatikai helyettes tartott a Megyeháza Címertermében a 2010. évi országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatban szakmai tájékoztatót. A választáson indulni kívánó jelöltek, a jelölőszervezetek és a sajtó munkatársainak Varjú Mihály elmondta, hogy bár a választókörök határai néhol megváltoztak, hogy a törvényben előírt szavazói létszámok tarthatók legyenek, a választókerületek nem módosultak. Fejér megyében az előző választásnak megfelelő számú képviselői helyre – 7 egyéni és 6 listás - lehet most is ajánlani, jelölni, voksolni. Listát azok a jelölő szervezetek állíthatnak, amelyek legalább 2 egyéni jelöltet tudnak elindítani a megyében.
Kiemelte, hogy a választási irodák, bizottságok és egyéb szervezetek munkatársainak felkészítése rendben folyik, nincs kétsége afelől, hogy a megyében ezen a téren kifogástalan lesz a lebonyolítás. Ezután ismertette az aktuális törvényi és jogszabályi előírások legfontosabbjait, és jelezte, ha bárkinek bármilyen kérdése van vagy lesz a választással kapcsolatban, nyugodtan fordulhat munkatársaihoz.
Unger József főképp arról beszélt, hogy a számítógépes rendszer minden tekintetben kijátszhatatlan, a többes vagy többszörös ajánlásnak, szavazásnak semmi lehetőségét nem hagyja meg. A szavazói névjegyzék adatai a január 27., 16 órai állapot alapján rögzítésre kerülnek, majd február 8-12. közt minden szavazásra jogosultnak meg kell kapnia az értesítést, illetve ajánlószelvényét. A választói névjegyzék ezzel egyidejűleg kifüggesztésre is kerül. Jelezte, hogy a több szavazókörrel rendelkező településeken egy-egy kiemelt szavazókör kerül kijelölésre, az állandó lakcímmel nem rendelkezők, illetve az igazolással lakóhelyüktől távol szavazók ezekben adhatják le voksaikat. Ez utóbbihoz természetesen a megfelelő igazolásokat megelőzően be kell szerezni.
Dr. Molnár Krisztián főképp az ajánlással, a kampánycsenddel, illetve a szabálytalan ajánlással vagy más jogsértésekkel foglalkozott. Ismertette az ajánlószelvények gyűjtésének rendjét, a pontos kitöltés fontosságát. Ez utóbbival kapcsolatban elmondta, hogy a személyes adatok változása és a nyilvántartásokban való rögzítése kapcsán adódhatnak kisebb eltérések, de ezeket – reális mértékben, ha a személy még egyértelműen beazonosítható marad – tolerálja a rendszer. Mégis az a legbiztosabb – mondta -, ha az ajánlószelvényeket pont azokkal az adatokkal töltik ki, amelyekkel az értesítés megérkezett. Az ajánlószelvényen egyedül az aláírásnak kell mindenképpen saját kezűnek lennie, annak viszont olyannyira, hogy például begipszeltség vagy más írásképtelenség esetén csak a választási iroda, választási bizottság, jegyző előtt tett ajánlás elfogadható. Emellett ő is kiemelte, hogy az egész választási struktúra, az ellenőrzések sora és automatizmusa gyakorlatilag kizárja, hogy az ajánlást vagy a voksolást manipulálni lehessen.
Elhangzott még a tájékoztatón, hogy a jelölő szervezeteknek a rendeletekben meghatározott határidőket mindenképpen tartaniuk kell, mert a mulasztásoknak jogvesztő hatása lesz. Végül még egyszer felhívták az érdekeltek figyelmét arra, hogy a választási szervezetek minden szinten szívesen várnak minden érdeklődőt, és adnak felvilágosítást, tanácsot, hogy biztosíthassák az egész folyamat tisztaságát, a választói akarat érvényre jutását.
A köztársasági elnök határozata és az önkormányzati miniszter rendelete a 2010-es országgyűlési képviselő-választással kapcsolatban ITT ÉRHETŐ EL.