MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Biztonsági tanácskozás a Paksi Atomerőműben
2010.02.11.

Három megye – Bács-Kiskun, Fejér és Tolna – Védelmi Bizottságainak vezetői, valamint egyéb, a nukleárisbaleset-elhárításban érdekelt szervek irányítói gyűltek össze eszmecserére Pakson. 



A tanácskozás utáni sajtótájékoztató
 
 
A bizottságok nyilatkozatukban támogatják az új erőművi blokkok megépítését (amelyek egyébként nagyságrenddel biztonságosabbak lesznek a meglévőknél is). De ahogy a vendéglátó Tolna összefoglalójában is szerepel, tudják, hogy az esetleges balesetek, katasztrófák nem állnak meg a megyehatároknál, szükséges tehát, hogy az erőmű biztonsági kérdéseivel mindhárom megyében rendszeresen foglalkozzanak.
 
A tanácskozás hallgatósága
 
Tudniuk kell az erőmű működésével kapcsolatos tervekről, változtatásokról, ahogy kellenek a gyakorlatok is, hogy a közös döntések, intézkedések és cselekvések kipróbálhatók, begyakorolhatók legyenek.
A tanácskozáson elhangzott előadások és a gyakorlati tapasztalatok alapján a három megye védelmi vezetői több technikai és egyéb kérést is megfogalmaztak az országosan felelős minisztériumok, szervek felé.
 
Az asztalnál a védelmi bizottságok vezetői
 
Ezek közül a leglényegesebbek: Kérik, hogy központi támogatással épüljön ki teljes egészében a riasztásban, irányításban kitűnően használható „Kisbíró” kihangosító rendszer, mert ez csak helyi forrásokból nem oldható meg. Szintén fontos kérésük az, hogy kerüljön megtartásra az elhalasztott, országos rendszergyakorlat, mert a ki nem próbált módszerek és eszközök hibákat is rejthetnek. Harmadik lényegi kérésük, hogy a szárnyvonalak lezárásában érintett Mezőfalva-Paks vonal menekülhessen meg, hiszen annak mind a vészhelyzeti kiürítésben, mind a tervezett bővítés építési munkáiban fontos szerepe lenne.
 
A tanácskozáson – hat előadó közt – dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés és a megyei védelmi bizottság elnöke is felszólalt, ismertetve a tavaly szeptemberi alapi Védelmi Igazgatási Gyakorlatot.
 
Dr. Balogh Ibolya felszólalása
 
15 éve nem volt ugyanis ilyen léptékű felkészítő gyakorlat – mondta -, és bármilyen jól is működjön a katasztrófavédelem az elméletben, a gyakorlat próbáját nem nélkülözheti! Egy nem kívánt esetben emberéletek százai, ezrei múlhatnak azon, hogy azok a szervezetek és személyek, akik mindennapi munkájukat külön-külön végzik, adott esetben hatékonyan együtt tudjanak működni. Gyors és jó döntéseket hozzanak, megfelelően kommunikáljanak, hatásosan működtessék azt a technikát, azokat az eszközöket, amelyeket normális körülmények között esetleg nem is használnak. És persze a lakosságot is fel kell készíteni vészhelyzeti teendőire, a megfelelő magatartásra.
A gyakorlat egyértelműen hasznos és megnyugtató volt - folytatta. Megnyugtató, hogy alapvetően minden résztvevő alkalmas és kész a feladatai elvégzésére, megnyugtató, hogy a lakosság jó partner a vészhelyzetben is. A Védelmi Igazgatási Gyakorlat példaképp és tanulságul is szolgálhat a későbbiek során más megyék terveiben, vagy akár az országos katasztrófavédelmi gyakorlatok tervezése során is – fejezte be azzal, hogy a tapasztalatok nyomán megfogalmazódott kéréseket, kívánságokat a megyék eljuttatják az érintett országos hatóságokhoz.
 
A megbeszélés végén a résztvevők és az újságírók az erőmű gyakorló központjában ismerhették meg a blokkok berendezéseit és a dolgozók rendszeres felkészítésének, gyakorlatozásának feltételeit.
 
A gyakorló központ blokkja
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP