Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Katasztrófavédelmi évértékelő
2010.02.16.
A Megyeházán gyűltek össze a katasztrófavédelem és a társszervezetek vezetői, hogy kiértékeljék a 2009-ben elvégzett munkát.
Mint Fülep Zoltán tű. alezredes, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője megnyitójában elmondta, a tavalyi év feladatait sikerült hiánytalanul elvégezni, annak ellenére, hogy a gazdasági helyzet romlásából adódóan csökkentek a források, és a létszámstop is érzékenyen érintette a szervezetet. Mégis teljesítették célkitűzéseiket, és kifizetetlen számlákat sem hagytak maguk után.
Szerencsére igazán jelentős veszélyhelyzet nem alakult ki tavaly a megyében, és a tűzoltóság összesen 2975 megyei vonulásából is 3/5-ös volt a legmagasabb fokozatú. Így – szerencsére – inkább a felkészülés, a versenyeken és a gyakorlatokon való helytállás határozta meg 2009-et. Utóbbiak közül kiemelkedett az alapi nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlat, amely külső megfigyelők értékelése szerint is jó színvonalon zajlott le, és sok tapasztalatot eredményezett.
Megfelelő volt a megelőzési munka is, amely a veszélyes anyagok szállítását, a veszélyes üzemek működését vagy a pirotechnikai, esetleg sugárzó anyagok kezelését, felhasználását felügyelte.
Jól alakult a szervezeti együttműködések köre is, és megfelelő munkát végzett az igazgatóság a lakossági és iskolai felvilágosító, felkészítő területen is.
Az igazgató után a polgári védelem különféle területeiről hangzottak el jelentések, azután pedig dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Védelmi Bizottság elnöke szólalt fel.
Azzal kezdte, hogy lám, egy tulajdonképpen csendes, békés, ám a megszokottnál kitartóbb tél is mekkora fennakadást, mennyi plusz erőfeszítést tud jelenteni életünkben, világosan látszik hát, hogy a katasztrófavédelemre „békeidőben” is tudatosan készülni kell. Ezután ő is az alapi gyakorlat tapasztalatait és hasznát elemezte, majd azzal zárta beszédjét, hogy mindenkinek, aki ezen a területen mozog, igyekeznie kell a köztudatot formálni, elérni, hogy az emberek tiszteljék a környezetet, ne szennyezzék azt, takarékosan bánjanak a természeti erőforrásokkal, ne adjanak alkalmat tevékenységükkel arra, hogy a katasztrófavédelemnek egyáltalán közbe kelljen avatkoznia!
Végezetül Fülep Zoltán ismertette a 2010-es év célkitűzéseit, hangsúlyozva azt, hogy a kiszabott feladatokat a szervezet a lehető legtakarékosabban végezze el!