Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Sobor Antal eltávozott
2010.04.15.
Friss a tragikus hír: az egy hónapja Fejér Megye Díszpolgára címet nyert Sobor Antal, sokunk "Tanár Ura" eltávozott. Bár elvesztése fáj, vigasz, hogy gazdag életében örök értékeket teremtett.
Sobor Antal, József Attila-díjas íróként, festőművészként, nyugalmazott középiskolai tanárként, valamint a Magyar Írószövetség Közép-Dunántúli Írócsoportjának vezetőjeként is kiemelkedő munkát végzett a megye kulturális életének gazdagításáért.
1956-ban szerezte meg diplomáját az ELTE Bölcsészettudományi Karán, ezt követően visszatért Fehérvárra, ahol előbb általános iskolákban, majd középiskolában tanított. 1971-től 1993-as nyugdíjazásáig a Vasvári Pál Gimnázium és Szakközépiskola tanára volt, ahol tanár szerkesztőként az iskola újságját is gondozta. Pedagógusi pályáját a
Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt kitüntetésével ismerték el.
De minden hivatalos elismerésnél pontosabban fémjelzi munkáját az, hogy tanári tevékenysége nyomán a magyar nyelvet, irodalmat, kultúrát tisztelő, szerető és ápoló fiatalok ezrei kerültek ki a keze alól. Olyanok, akik azután akár olvasóként is újra találkozhattak vele, hiszen 1961-től kezdődően, pedagógusi munkáját a tollából született számos novella, kötet, napló, regény kísérte.
Sobor Antal azonban nem csupán az irodalom terén igyekezett megmutatni nekünk, milyennek is látta ő a világot, hanem ecsetet ragadva, a festővásznon is rögzítette impresszióit. Csoportos és önálló tárlatain bizonyította közönségének, hogy bár szerényen továbbra is egyszerű amatőrként jelölte meg magát, ő bizony festőként is szuverén, „sobori” világot tárt elénk.
Mindezeken túl, Sobor Antalnak általában is kimagaslóan fontos szerepe volt a megye és Székesfehérvár szellemi életében, közéletében. Szavára, véleményére nem csupán író- vagy képzőművész társai figyeltek, munkájára a Vörösmarty Társaságban, a Szent István Művelődési Házban, vagy a Magyar Írószövetség Közép-Dunántúli Írócsoportjában is igényt tartottak.
Sobor Antalt a megye saját halottjának tekinti, és osztozik a család, a barátok gyászában.