Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Felszentelték az emlékoltárt
2010.04.23.
997 és 1540 között Székesfehérváron eltemetett uralkodóink és hozzátartozóik kegyeleti oltárát avatták és szentelték fel a Megyeházán.
A gótikus szárnyas oltár az épület második emeletére vezető lépcső fordulójában áll. A műalkotás tiszteletadás uralkodóink előtt, másrészt némi kárpótlás földi maradványaik máig méltatlan sorsáért.
A III. Béla Lovagrend több éves szervezőmunkájának köszönhetően megalkotott oltár avatása dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökének beszédjével kezdődött. Ő azt találta a legfontosabbnak, hogy a korunkban oly kevésszer tapasztalható tiszteletet gyarapítja az oltár maga. A társadalom kívánt fejlődése sem érhető el anélkül, hogy megőriznénk és felmutatnánk történelmünk jeles pillanatait és személyeit – tette hozzá -, pedig nyilvánvaló, hogy a céltudatos haladáshoz azt is ismernünk kell, hogy honnan jöttünk, milyen utat jártunk be, milyen hibákat követtünk el, mik az erényeink, és kik az ideáljaink.
Őt követően dr. Demeter Zsófia megyei múzeumigazgató ismertette az oltáron megjelenített uralkodók és királyi hozzátartozók sorát, megállapítva végül, hogy az alkotás méltó tiszteletadás nagyjaink előtt.
A szertartás Horváth Imre kanonok beszédjével folytatódott, aki kiemelte, hogy ezen őseink olyan példát szolgáltatnak korunknak, amelyet illik ismerni és követni, hiszen ők nem akartak mást, mint megőrizni és gyarapítani ezt a Duna-Tisza körüli hazát. Idézte a latin mondást, mely magyarul így szól: Állj meg vándor, mert hősöket taposol”! Itt, Székesfehérvárott, minden helynél jobban igaz ez a figyelmeztetés, majd mindenkinek hitet és meghallgatásra kerülő imádságot kívánt, és egyháza nevében felszentelte az oltárt.