Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Gyermekek kedvére...
2010.05.17.
A megyei fenntartású Vörösmarty könyvtárban – egy nagyobb fejlesztési projekt részeként – a gyermekrészleg 3-4 millió forint értékű felújítása, korszerűsítése történt meg.
A megye több könyvtára, egy konzorciumba tömörülve, TIOP-os és TÁMOP-os pályázatokat nyert nemrég. Ennek köszönhetően mind az infrastrukturális (főképp informatikai), mind a könyvtárhasználatot ösztönző és támogató fejlesztések, programok megvalósítására juthat pénzhez a megyei könyvtár is. A TIOP-os pályázat adott lehetőséget arra is, hogy a gyermekrészleg most új bútorokkal, foglalkoztatóval, szőnyegekkel, festéssel frissüljön fel, és nyújthasson a legkisebbeknek kényelmes, hívogató környezetet.
Mint dr. Molnár Krisztián aljegyző, a Fejér Megyei Önkormányzat Önkormányzati és Intézmény-igazgatási Irodájának vezetője az átadáson elmondta, ha azt szeretnénk, hogy nemzetünk tagjai kíváncsiak, a világra nyitottak, a tudásra éhesek legyenek, ezeket a vágyakat a legfiatalabbakba kell beleplántálnunk. Ha hívogató könyvtárat rendezünk be nekik, akkor szívesen időznek benne. Kíváncsiskodnak, kutakodnak, figyelnek és csacsognak, élik a könyvtárban a maguk beláthatatlan távlatokba mutató gyermekéletét, miközben a betű, a vers, a mese, a rege, az irodalom és a tudomány szinte a bőrükön át szivárog az ereikbe. Az informatikai fejlesztések mellett nagyon is fontosak hát ezek a bútorok, szőnyegek, foglalkoztató eszközök, az új festés, egyáltalán maga a megújult környezet, mert mind azzá válhatnak majd a gyerekekben, amivé szántuk őket: okossággá, kíváncsisággá, kedvességgé, egy értékesebb, többre hivatott nemzedékké!