Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Oktatómúzeumi fejlesztés a Rendházban!
2010.05.31.
Új foglalkoztató teremmel és interaktív történelemórákkal várhatja vendégeit a székesfehérvári Rendház!
Igazi oktatómúzeummá válhat Székesfehérváron a Fő utcai Rendház annak az uniós pályázaton elnyert 40.433.965 forintos infrastrukturális fejlesztésnek köszönthetően, amelyet 2009 júliusában érdemelt ki „Oktató Múzeum a székesfehérvári Rendházban” című pályázatával. A múzeumi fejlesztések során nemcsak a kiállítások, hanem a múzeumpedagógiai foglalkozások is színesebbé válhatnak, többek közt az érintőképernyős információs pultoknak, valamint a lakomateremnek és a honfoglalás kori teremnek köszönhetően.
Igazi oktatómúzeummá válhat Székesfehérváron a Fő utcai Rendház annak az uniós pályázaton elnyert 40.433.965 forintos infrastrukturális fejlesztésnek köszönthetően, amelyet 2009 júliusában érdemelt ki „Oktató Múzeum a székesfehérvári Rendházban” című pályázatával. A múzeumi fejlesztések során nemcsak a kiállítások, hanem a múzeumpedagógiai foglalkozások is színesebbé válhatnak, többek közt az érintőképernyős információs pultoknak, valamint a lakomateremnek és a honfoglalás kori teremnek köszönhetően.
A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága 2009 februárjában nyújtotta be pályázatát Oktató Múzeum a székesfehérvári Rendházban címmel. Az intézmény a projekt megvalósítására - a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében – 40 433 965 forintos uniós támogatást nyert el tavaly júliusban. A pályázatnak köszönhetően olyan infrastrukturális fejlesztések kezdődhettek meg a székesfehérvári Rendházban, amelyek modernebbé és egyben vonzóbbá teszik a múzeumpedagógiai foglakozásokat, valamint kézzelfoghatóvá a kiállításokat. A múzeum célja ugyanis minél szélesebb körben kiszolgálni a látogatók igényeit, így a foglalkozások és a kiállítások egyaránt kínálnak majd érdekességet úgy az óvodásoknak, mint a nyugdíjasoknak. Újdonság a Fő utcai múzeumban továbbá, hogy a vakok és gyengén látók helyzetét könnyítik majd a jövőben a vakokat vezető csíkok és a tapintható kiállítások.
A székesfehérvári Fő utcai Rendházban, az első emeleten található kiállításhoz közel, egy modern technikával felszerelt foglalkoztató terem kerül kialakításra. A terem mind küllemében, mind felszereltségében megújul: helyet kap benne számítógép, hagyományos, valamint a vakok és gyengén látók tájékozódását segítő Braille nyomtató, Braille feliratozás és felolvasógép is. Mindezek mellett, az internet hozzáférés is kialakításra kerül, így a foglalkoztató terem otthont adhat olyan múzeumpedagógiai foglakozásoknak, mint például az interaktív történelemóra. A földszinten található előadóterem felújítását követően, az internetes hálózat és a mobil audiovizuális technikák segítségével egyaránt alkalmas lesz szakmai konferenciák és nagycsoportos gyerekprogramok megtartására. A Rendház a formai megújulás mellett, nagy hangsúlyt fektet a tartalom bővítésére is. A Töredékek Fejér megye múltjából című kiállításon LCD képernyő, valamint látványvitrin teszi élvezetessé a múzeumi barangolást. A speciális vitrinben 60 darab középkori érem kerül bemutatásra, amelyek feliratai a mozgatható nagyító segítségével válnak könnyen olvashatóvá. Az Évezredek kincsei című kiállításon a modern érintőképernyős információs pultok mellett, a tapintható bronzkori harcos bábúk is látványosságként szolgálnak majd a látogatók számára. A lakomateremben a római kor viselete mellett az étkezéshez használt edények is kézzelfogható közelségbe kerülnek, csak úgy, mint a honfoglalás kori teremben, a kor viseletét bemutató tapogatható bábuk. A Székesfehérvár középkorát bemutató kiállításon szintén modern eszközök teszik interaktívvá és élményközpontúvá a múzeumi látogatást.
Nádorfi Gabriella, a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatóságának Tudományos Osztályának vezetője elmondta: A kiállítótermek tematikáját követve, a termekben elhelyezett érintőképernyős eszközök a kiállított tárgyakhoz kapcsolódóan bővebb információkhoz juttatják a látogatókat. A kiállításokhoz rendelt műtárgymásolatok pedig a múzeumpedagógiai órákat és foglalkozásokat teszik kézzelfoghatóvá a diákok számára. A kiállítások modernizálásával azok nem csak látványossá válnak, de a vakok és gyengén látók lehetőségeit is kibővítik, a diákok számára pedig élvezetes tanulási lehetőséget biztosítanak.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program, Múzeumok iskolabarát fejlesztése és oktatási-képzési szerepének infrastrukturális erősítése című pályázati projekt keretében elnyert támogatás: 40 433 965 forint. A támogatás aránya: 100%
Pályázat címe: Oktató Múzeum a székesfehérvári Rendházban
Pályázó neve: Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága
A projekt kezdete: 2009. október 01.
A projekt befejezése: 2010. december 31.
Fenntartási idő: 2015. december 31.