Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Virtuális ablak kincseinkre
2010.05.31.
Új oktató és foglalkoztató terek, modern fejlesztések és virtuális pontok az Országzászló téri múzeumban.
A 2009 októberében elkezdett infrastrukturális fejlesztések, az épület iskolabarát átalakítása, az élményközpontúvá és interaktívvá válás a tavaly elnyert 33 millió forintos uniós támogatásnak köszönhetően jöhet létre a kiállítóhelyen.
Új foglalkoztató terek kialakítása az Országzászló téren címmel nyújtotta be pályázatát a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, és a projekt megvalósítására a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében 33 millió forintos uniós támogatást nyert el. A benyújtott pályázat és a modernizáció célja, hogy a látogatók a műemlékvédelmi környezetben is kézzelfogható élményekkel gazdagodhassanak. Ennek érdekében egyedülálló fejlesztésekbe kezdtek tavaly októberben az Országzászló téren, hogy a múzeumot merőben új funkciókkal ruházzák fel. A múzeumpedagógiai lehetőségeket az infrastrukturális fejlesztések, a kialakításra kerülő oktatótér és virtuális pontok növelik, a szabadidős foglakozásokat, szakköröket, családi rendezvényeket élményközpontúvá, interaktívvá téve szeptemberre.
Az Országzászló tér 3. szám alatti, háromszintes múzeum az állandó néprajzi kiállításnak, külön emeleten időszaki kiállításoknak, továbbá a földszinten található országosan is jelentős múzeumi szakkönyvtárnak ad otthont. A fejlesztések során átalakításra kerül a földszinti előtér, ahol a fogyatékkal élők számára is lehetővé válik a kutatás és információgyűjtés a földszinti könyvtárban. Itt virtuális pontok, piktogramok és felolvasó gép segítenek a múzeumlátogatásban. A múzeum célkitűzései között szerepel ugyanis az is, hogy kiállítótereiket mindenki egyformán látogathassa az óvodástól a főiskoláson át a családokig.
Míg a földszinten a kutatás, az informálódás virtuális pontjai jönnek létre, addig az első emelet kiállítóhelyei és oktatóterei kézműves és kreatív foglalkozások helyszíneivé válnak a fejlesztéseket követően. A foglalkoztató terek kialakítása során nemcsak a modern, de az ésszerű megoldások is előtérbe kerültek: a beépített bútorok mellett mozgatható, elfordítható bútorok is helyet kapnak majd a tervek szerint.
A modernizáció jegyében a virtuális pontok mellett, a múzeumi óráknak új vizuális és információs tartalmat adhat majd a mobil interaktív tábla is. A második emeleti kiállítótér kivetítőivel pedig az előadások és konferenciák minősége és vizuális tartalma változhat meg.
Elengedhetetlennek tartja a fejlődést Hári Krisztina múzeumpedagógus, hiszen a múzeum számára a tudományos eredmények elérésén túl kiemelten fontos a minőségi bemutatás és a magas színvonalú, élmény teli információközvetítés is.
„Az elnyert támogatásnak köszönhetően az Országzászló tér 3. szám alatti kiállítóhelyünkön az új múzeumi kihívásoknak megfelelő infrastruktúrafejlesztések mehetnek végbe, ami lehetővé teszi, hogy a diákok számára élmény legyen a múzeumlátogatás. A fiataloknak egy múzeum akkor tud vonzó lenni, ha az látványos, interaktív foglalkozásokat, ismeretterjesztést tud kínálni. A múzeumi fejlesztés során beszerzésre kerülő eszközök segítik a múzeumpedagógusokat, foglalkozásvezetőket abban, hogy használatukkal minél kreatívabb problémamegoldó gondolkodást fejlesztő programokat hozhassanak létre a közoktatásból érkező szervezett csoportok, valamint a múzeumba érkező családok számára. A jövőben lehetőségünk lesz tematikus órák, műhelyfoglalkozások, múzeumi szakkörök, vagy egész napos családi foglalkozások megtartására, amivel a múzeumpedagógiai kínálatunk is növekedni fog” – mondta el a múzeumpedagógus, a MOKK Fejér megyei múzeumi koordinátora.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program „Múzeumok iskolabarát fejlesztése és oktatási-képzési szerepének infrastrukturális erősítése” című pályázati projekt keretében elnyert támogatás: 33 046 289 forint. A támogatás aránya: 100%
Pályázat címe: Új foglalkoztató terek kialakítása az Országzászló téren
Pályázó neve: Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága
A projekt kezdete: 2009. október 1.
A projekt befejezése: 2010. december 31.
Fenntartási idő: 2015. december 31.