Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Új oktatóterek a dunaújvárosi Intercisában
2010.05.31.
Nagyszabású infrastrukturális fejlesztés valósulhat meg a megyei fenntartású, dunaújvárosi Intercisa Múzeumban, egy 41,3 milliós uniós pályázatból!
A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága 2009 júliusában nyerte ela támogatást, így a jövőben internetes, számítógépes és multimédiás alkalmazások teszik felejthetetlenné a múzeumi kalandozást. A megújuló múzeumi foglalkozásokra érkező óvodások, diákok és családok a jövő évtől a régmúlt korok és a közelmúlt történelmi emlékeivel találkozva, az élethosszig való tanulás jegyében lehetnek élvezői a múzeum gyűjteményeiben fellelhető kulturális örökségnek.
A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága 2009 júliusában nyerte ela támogatást, így a jövőben internetes, számítógépes és multimédiás alkalmazások teszik felejthetetlenné a múzeumi kalandozást. A megújuló múzeumi foglalkozásokra érkező óvodások, diákok és családok a jövő évtől a régmúlt korok és a közelmúlt történelmi emlékeivel találkozva, az élethosszig való tanulás jegyében lehetnek élvezői a múzeum gyűjteményeiben fellelhető kulturális örökségnek.
A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága 2009 első negyedévében nyújtotta be pályázatát „Új foglalkoztató terek kialakítása a dunaújvárosi Intercisa Múzeumban” címmel. Az infrastrukturális fejlesztések megvalósítására a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében 41,3 millió forintos, 100 százalékos uniós támogatást nyert el.
A korszerűsítések és az oktatási segédletek fejlesztése mellett az uniós pályázat nyújtotta támogatás lehetőséget biztosít a múzeum második emeleti traktusának átalakítására is, így a többfunkciós múzeumpedagógiai oktató- és foglalkoztató terek létrehozására. A földszinten két virtuális tájékozódási pont segíti majd a fogyatékkal élő látogatókat, amelyek ha nem is pótolják, de helyettesíthetik a közvetlen élményhez jutást múzeumi kalandozásaik alkalmával. A második emeleten jöhet létre az intézmény számára régóta hiányzó komplex foglalkoztató tér. Így itt nemcsak a múzeumpedagógiai eszközellátottság javul, de a helyiségek komfortja is jobban igazodik az egyes korosztályok igényeihez. Az átjárható terek, az új típusú interaktív és kreatív eszközök - mint a multimédiás alkalmazások, az égető kemence, a tárgymásolatok és a rekonstrukciók - egyedülálló foglalkozások bevezetését teszik lehetővé a fiatalok számára, 4 évestől a 18 éves korig. Az audiovizuális és elektronikus fejlesztések egyszerre szolgálják a múzeum gyűjteményének hatékonyabb bemutatását és az új típusú interaktív tevékenységek bevezetését. A különböző vetélkedők és versenyek, képességfejlesztő, tárgyalkotó foglalkozások, élményelemeket is tartalmazó ismeretközvetítő programok az őskortól a hetvenes évek közepéig tartó időutazásokat tesznek lehetővé a múzeumot használó gyerekek és felnőttek számára.
Medvegy Zsuzsanna szerint egyértelmű a siker, hiszen a támogatás elnyerése is azt mutatja, hogy a múzeumokban szükség van egy helyre, ahol kutakodni, alkotni lehet, a gyerekek kibontakozhatnak, tovább gondolhatják a témákat, és alkalmuk nyílik együttlátni a múltat, a jelent és a jövőt.
„Az építészeti és belsőépítészeti, technikai megoldások azt teszik lehetővé, hogy a gyerekek 21. századi körülmények között találkozhassanak a 2-4 évezreddel ezelőtti kultúrák ma is érvényes értékeivel. A modernizációt követően olyan múzeumpedagógiai infrastruktúra jöhet létre az eszköz-háttér megteremtésével, mellyel az oktatási intézmények tanulócsoportjai pedagógiai és kompetencia vonatkozásokkal jól értelmezhető és hasznosítható információkhoz, prezentációkhoz, kreatív élményprogramokhoz jutnak” - mondta el az Intercisa Múzeum közművelődési munkatársa.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program "Múzeumok iskolabarát fejlesztése és oktatási-képzési szerepének infrastrukturális erősítése" című pályázati projekt keretében elnyert támogatás: 41 389 592 forint. A támogatás aránya: 100%
Pályázat címe: Új foglalkoztatási terek kialakítása a dunaújvárosi Intercisa Múzeumban
Kódszám: TIOP – 1.2.2/08/1-2009-0063
Pályázó neve: Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága
A projekt kezdete:2009. október 01.
A projekt befejezése:2010.december 31.
Megvalósítás kezdete: 2010. második negyedév.
Fenntartási idő: 2015. december 31.