Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az éjszaka új bútorai
2010.06.21.
A megyei múzeum intézményeinek a 19-ei éjszaka nem "csak" színes programokat és látogatók seregét jelentette, hanem néhány becses műtárgy bemutatását is...
A magyar "Múzeumi Éjszakák" megálmodói a kontinens hagyományait követve a nyári napfordulóhoz, vagyis Szent Iván éjéhez kötötték ezt a színes, könnyed, de mégis igényes, kulturális eseménysorozatot - kezdte sajtótájékoztatóját dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. A kezdeti bizonytalanság után ma már tudni lehet, hogy a néhány, kultúra iránt elkötelezett, népművelőbe oltott marketinges őrültnek tűnő ideájából sikertörténet született!
Külön öröm hát éppen ezen a napon mutatni be a megye múzeumának új beszerzését, amely művészettörténeti és historikai jelentőséggel egyaránt bír - folytatta. Egy múzeum életének szerves részét kellene, hogy képezze az új anyagok vásárlása is, de az önkormányzatok költségvetési támogatása az utóbbi időkben a mecénás szerepének gyakorlását nem tette lehetővé.
Ennek ellenére az elmúlt években a megyének sikerült felújíttatnia a gróf Károlyi Józsefnek, egykori megyei főispánnak, illetve 1919-es, bátor közéleti tettének emléket állító táblát, ami a korábbi évtizedekben politikai, történelmi okok miatt a Megyeháza pincéjében, összetörve várt jobb sorsára. Sikerült a gróf Cziráky Jánost és gróf Károlyi Józsefet, egykori megyei főispánokat ábrázoló festmények restaurálása is, ezeket ma a Megyeháza Dísztermében lehet látni, no és Mednyánszky László "Őszi világ" című festményének restauráltatására is sor kerülhetett. Nem utolsósorban pedig tavaly június óta megtekinthető a megye állandó néprajzi kiállítása, a „Tárgyalkotó hagyomány – fejezetek Fejér megye néprajzából” című tárlat.
Mindezekkel együtt is, sok év után először tudott a megye arra áldozni - közel félmillió forintot -, hogy újra értékes kiállítási tárgyat, muzeális bútort vásároljon!
Egy kivételes személyiség, dr. Bóné Géza, Fejér megye alispánjának kettő darab, saját kezűleg faragott, 1893-as számmal megjelölt bútorát, egy komódot és egy faliszekrényt mondhatunk a magunkénak - fejezte be az elnök asszony, átadva a szót az intézmény igazgatójának, Demeter Zsófiának.
A múzeumigazgató-nő ezután beszélt a kisnemesi alispáni család, és általában a korabeli, gazdálkodó köznemesi réteg életéről, majd bemutatta a historizáló stílusú bútorpáros díszítéseit, heraldikai motívumait.