Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Nyolcvanmillió a gyermekotthonoknak
2010.08.02.
Öt, a megyei gyermekvédelem ellátó hálózatába tartozó lakásotthon korszerűsítése készült el nyolcvanmillió forintból...
Az egy lepsényi és négy sárbogárdi lakásotthonban házanként 7-12 gyermek ellátásáról gondoskodik a fenntartó megyei önkormányzat, és bizony mind az öt épület rég megérett már az alapos felújításra. Ezért is volt nagy öröm, hogy a gyermekvédelmi központ 90%-os támogatottságú, 40 millió forintos Uniós támogatást nyert pályázatával a munkára.
Mivel lényegi munkát még ebből az összegből sem lehetett volna igazán végezni, Fejér megye Közgyűlése az önrészen túl további, csaknem negyvenmilliós összeget szavazott meg a feladatra.
A fél éve kezdődött kivitelezői munkák során így elkészülhetett az épületek külső-belső belső felújítása, beleértve a falak hőszigetelését, festését, a burkolatok és a nyílászárók cseréjét, a legfontosabb gépészeti korszerűsítéseket, sőt még kisebb építészeti átalakításokra is tellett. Így ma a gyermekek otthonai összehasonlíthatatlanabbul kényelmesebbek, barátságosabbak, mint azelőtt.
Az átadáson és bejáráson a projekt számos résztvevője vett részt, a lepsényi, ünnepélyes avatón dr. Balogh Ibolya elsősorban azt emelte ki, hogy az előző kormányzati ciklus elégtelen állami felelősség- és szerepvállalása mellett a korszerűsítés anyagi alapjának megteremtése egyértelműen a gyermekvédelmi intézmény és a megyei önkormányzat együttes erőfeszítésének a sikere. Kifejezte továbbá reményét, hogy a jövőben az ellátásra kötelezett önkormányzatok megkapják majd a feladatellátáshoz feltétlenül szükséges forrásokat, hiszen – mint mondta - „az államnak és az önkormányzatoknak valamilyen módon mindenképpen gondoskodniuk kell a rájuk utaltak méltó megsegítéséről, mert a társadalmi szolidaritás erkölcsi fejlettségünk igen fontos fokmérője”!
Deresné Tanárki Mária, a megyei gyermekvédelem vezetője megköszönte a fenntartó szinte erőn felüli támogatását, ami a sokkal lakhatóbb, otthonosabb környezet megteremtéséhez vezetett. Sajnos azonban – tette hozzá – még ebből a pénzből sem telt mindenre, hiszen például a tetőszerkezetek megerősítése, cseréje, a héjalások felújítása is időszerűvé vált. Figyelni fognak hát továbbra is minden lehetséges Uniós lehetőséget, hogy ehhez is megteremtsék az alapokat.
Külön és hangsúlyosan köszönte meg a kivitelező Fravino építőipari vállalkozás vezetőjének, Tar Dezsőnek azt a gondoskodást, az üzlet kereteit átlépő jóindulatot, amivel ő és munkatársai a kivitelezést végezték.
A záró eseményen, a sárbogárdi polgármesteri hivatal dísztermében tartott rövid, műsoros köszöntőn a projektben részt vevők, azt támogatók a gyermekvédelmi központ, illetve a gyerekek ajándékait vehették át (dr. Balogh Ibolya megkapta a szakmai szervezet „Gyermekekért” díját is), majd a megjelentek verseket, zenés produkciókat és jeleneteket nézhettek meg. A délután az összes résztvevő közös süti-, szendvics- és üdítőfogyasztásával, egy jó hangulatú fogadáson ért véget.