Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közterületeink védelmében
2010.08.17.
Simon László, a megyei közgyűlés tagja tartott sajtótájékoztatót a témában ma, a fehérvári Zichy-ligetben...
Észrevételeit - bevezetője szerint - mint állampolgár, mint olyan ember, aki Székesfehérvár történetét jól ismeri (és aki a jelenét is figyelemmel kíséri), végül mint megyei közgyűlési képviselő tette meg.
Általánosnak mondható - folytatta -, hogy a kulturálatlan utcai viselkedésnek, a közterületi lopásoknak illetve rongálásoknak szinte csak az elkövetők szándéka szab határt, aki pedig észreveszi és szóvá teszi mindezeket, az durva szidalmakra és fenyegetésre, rosszabb esetben bántalmazásra számíthat. Mindennapi tapasztalataink szerint tehát, közterületeinken a rend és a biztonság nem kielégítő.
Így van ez - mondta -, mert ha kilépünk házainkból, nem látunk házmestereket, nem látunk parkőröket, nem látunk olyan közterület felügyeletet, amelyiknek ténylegesen a felügyelet lenne a dolga, nem pedig a büntetőcédulák kitöltése, nem utolsósorban pedig nem látunk posztos rendőröket, egyedül vagy gyalogosan járőrözőket, akik nem lennének restek intézkedni, és akiknek már a jelenléte is visszatartó erővel bírna! Pedig a megvásárolható javak mennyiségénél a legtöbbek szerint sokkal fontosabb az, hogy amit megszereztünk, felépítettünk, azt biztonságban tudhassuk, szabadon élvezhessük.
Tekintettel a vázolt helyzetre a képviselő azt javasolja, hogy közterületeinken legyen sokkal hangsúlyosabb a felügyelet és a rendőri jelenlét, ehhez pedig a következőket kéri az illetékesektől:
A nem megfelelő közterületi biztonsággal küzdő települések döntéshozói deklarálják rendcsinálási szándékukat, azután határozzák meg, hogy azt milyen módon tudnák biztosítani (ház-, illetve tömbfelügyelők, közterületesek, rendőri létszám illetve technika növelése). A területileg illetékes városi és megyei rendőri irányító szervezetek is készítsenek távlati tervet arról, hogy milyen fejlesztésekkel, forrás- és létszámnövekedéssel tudnák biztosítani a közterületeken a mindenki által elvárható rendet, biztonságot. Az állampolgárok a környezetükben tapasztalható konkrét problémák és igények leírásával segítsék ezt az állapotfelmérő és tervező tevékenységet, végül induljon konzultáció az önkormányzatok valamint a polgárok és civil szervezeteik közt arról, hogy milyen költségvetési átcsoportosításokat fogadnának el a közterületi rendőri és egyéb jelenlét, a biztonság fokozása érdekében.
A képviselő szerint lépni kellene, mert azt nem szabad megengedni, hogy az utcákon, közterületekben és közintézményekben a vandalizmus, a bűn és az erőszak kisebbsége meghátrálásra kényszerítse a társadalom rendkövető többségét!
(A következő néhány kép a tájékoztató időpontjában készült, kizárólag a Zichy-ligetben, amely egyébként a rendőrkapitányság épületétől ötven méterre található, és a kiemelten gondozott parkok közé sorolható...)