Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Becsengettek!
2010.08.26.
Nincs azért ok a riadalomra, még csak a pedagógusok megyei, szakmai szervezete tartott tanévnyitó konferenciát a Megyeházán.
Fejér megye oktatási intézményvezetőit, tagintézmény-vezetőit, az intézmények fenntartóit, az oktatási, pedagógiai szaktanácsadókat és szakértőket hívta tanévnyitó konferenciájára a Közép-dunántúli Regionális Pedagógiai Intézet Fejér Megyei Irodája, a Megyeháza Dísztermébe.
A rendezvényt Bartalos Zsuzsanna, a KÖRPI megyei igazgatója nyitotta, röviden áttekintve a szervezet céljait, ismertetve az előző tanévhez kapcsolódó projektek, támogatások, tanácsadások és egyéb tevékenységek statisztikáját. Feladatok bőven lesznek az idén is – folytatta -, hiszen számos változás állt be az oktatás területén, az osztályzásban, évismétlésben, szakképzésben hozottakat említve legfontosabbként. A pedagógus társadalom optimista a változtatásokat illetően – foglalta össze a várakozásokat. Végül arra kérte az intézményvezetőket, pedagógusokat, hogy a jövőben is támogassák az intézet munkáját, a fontos célok közt említve egy nevelési eredményességet vizsgáló és értékelő módszer, eszköz kidolgozását.
Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke ezt követő köszöntőjében azt emelte ki, hogy nem is létezik fontosabb teendője egyetlen kornak sem, mint gyermekeiből olyan ifjakat, fiatal felnőtteket nevelni, akik majd sikerrel be tudják fejezni szüleik megkezdett munkáit, vagy ha szükséges, hát változtatni is tudnak azok elképzelésein.
Ma, az elektronikus információk és eszközök özönében – folytatta – különösen nehéz a fiatalokat a megfelelő irányokba fordítani, érdeklődésüket fenntartani. De, a pedagógusnak éppen ez a dolga, a kívánt tudást a kornak megfelelő, legmodernebb eszközökkel közvetíteni!
Mindehhez persze – az eszközökön túl – megfelelő oktatási stratégia kell, és sajnos az utóbbi idők kompetencia-mérései azt tanúsítják, hogy az előző éra intézkedései az eredmények bizonyított romlásához, maximum stagnálásához vezettek. (A nyolc osztályt végzettek 15-20%-a például funkcionális analfabétának tekinthető.)
A szemléletváltásnak vannak jelei – tette hozzá -, például az alsó tagozatos osztályzás és évismétlés visszaadása a pedagógusok kezébe, de nem kerülhető meg sokáig az oktatásba való állami invesztíció, vagy a pedagógusi életpálya biztos egzisztenciájának megteremtése sem.
Nagy az intézményvezetők, pedagógusok felelőssége is ugyanakkor – egészítette ki az elhangzottakat -, hiszen az Uniós alapok sok lehetőséget kínálnak, és míg az egyik iskola elképzelések és célok híján belesüpped a szürkeségbe, a másik nyüzsög, pályázik, és központi szerverre csatlakozó netbookokat ad kisdiákjai kezébe.
Végezetül az elnök asszony megköszönte a megyei fenntartású oktatási intézményekben tanító munkatársai eddigi munkáját, és elbúcsúzott tőlük. Mint mondta, a megyei közgyűlési székből egy nem kevésbé felelősségteljes beosztásba átkerülve fogja továbbra is figyelemmel kísérni, segíteni a megyei, így a magyar közoktatást. Bízik abban is – tette hozzá -, hogy aki a közgyűlési elnöki pozícióba kerül, sem fogja a megyei oktatási intézmények ügyét kevésbé fontosnak tartani, mint ő.
A beszédeket követően a konferencia előadásokkal folytatódott az oktatáspolitika 2010-2011 tanévi aktuális kérdéseiről (Dr. Bodó Márton politikai főtanácsadó, NEMFMI Oktatási Államtitkárság), az Oktatási Hivatal feladatairól (Marekné dr. Pintér Aranka igazgató, OH Közép-dunántúli Regionális Igazgatóság), illetve a hálózati tanulás gyakorlatáról (Dr. Görözdi-Nagy Eszter projektmenedzser, KÖRPI TÁMOP 3.2.2. Projektiroda).