Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Kórházi szakmai fejlesztések!
2010.10.18.
Egy nyertes pályázat eredményeként az ellátás javítására előrelépés történhet a hiányszakmák betöltésében a Fejér Megyei Szent György Kórházban...
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez meghirdetett TÁMOP 6.2.4/A/09/1 "Foglalkoztatás támogatása egészségügyi intézmények számára", "A Fejér Megyei Szent György Kórház humánerőforrás fejlesztése a hiányszakmákban" című pályázat támogatást nyert.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez meghirdetett TÁMOP 6.2.4/A/09/1 "Foglalkoztatás támogatása egészségügyi intézmények számára", "A Fejér Megyei Szent György Kórház humánerőforrás fejlesztése a hiányszakmákban" című pályázat támogatást nyert.
A támogatás 44 millió 369 ezer 500 Ft egyszeri, vissza nem térítendő összeget jelent, és 17 fő foglalkoztatását tette lehetővé. A nyertes pályázat révén tizenegy új szakdolgozó foglalkoztatására nyílt lehetőség a hiányszakmákban, 4 fő intenzív, 2 fő gyermekintenzív, 4 fő pszichiátriai, 1 fő onkológiai ápolási szakembert vehetett fel az intézmény. A projekt 2010 júliusától a 2011. év végéig tart.
A pályázat rehabilitációs team létrehozására is lehetőséget adott. Ebben 2 fő részfoglalkozású szakorvos, 1 fő részfoglalkozású pszichológus, 2 fő gyógytornász, 1 fő részfoglalkozású logopédus és 1 dietetikus kezdte meg a munkáját. A pályázatban a kórház évi 520 – havi 43 eset – ellátását vállalta, ebből szeptember 30-ig az időarányos ellátás meg is valósult.
A kardiológiai rehabilitációs team tagjai orvosok, gyógytornászok, pszichológus, dietetikus, mentálhigiénikus, szociális munkatárs, szakdolgozók, adminisztrátorok, vezetőjük dr. Őry Éva főorvos. Az új Kardiológiai Rehabilitációs Centrumban dolgozó munkatársak segítik a szív- és érrendszeri betegeket a minőségi élethez való visszatérésben, az újabb szív-érrendszeri (kardiovaszkuláris) események megelőzésében. A Centrumban a személyi feltételek mellett az intézmény a nehéz gazdasági helyzet ellenére megteremtette a munka tárgyi feltételeit. Így elmondható, hogy az eddigiekhez képest minőségi változást ért el az ellátásban.
Az ellátandó betegcsoportokhoz tartozhatnak a szívinfarktust túlélők, szívkoszorúér-beavatkozáson átesettek, a koszorúér- és/vagy billentyűműtöttek, a krónikus stabil angina pectorisban szenvedők, a ritmuszavarok és/vagy társuló ellátások utáni betegek, a szívelégtelenséggel vagy ritmuszavarral szívizom-betegségben szenvedők, a szívbillentyű problémában szenvedők, a perifériás érbetegek, a magas vérnyomásos betegek, a halmozott szív-érrendszeri rizikójú betegek, a szívtranszplantáltak.
A betegség akut szakában a rehabilitációs tevékenység már az intenzív egységben, illetve az aktív fekvőbeteg osztályon megkezdődik. Ez a betegség korai (úgynevezett konvaleszcens) fázisában (2-12. hét) a klinikai állapotnak, terhelhetőségnek megfelelő mozgáskezelés, életvitel, tevékenység megtanítása; a betegséggel kapcsolatos ismeretek átadása a betegnek és hozzátartozóinak; a rizikófaktorok eliminálása; a pszichoszociális problémák megoldása, szorongás, depresszió, betegségtudat csökkentése.
A késői (ún. konvaleszcens) szakban (a kardiális eseménytől számított 3-6. hónap) az ellenőrzött edzésprogram végzése, a funkcionális állapot javítása, a rekreációs tevékenység, a munkába állítás.
A követő, ún. postkonvaleszcens időszakban – amennyiben újabb kardiális esemény nem történik –, betegklubok, civil szervezetek sportegyesületek és családorvos közreműködésével az ambuláns kardiológiai rehabilitáció a megfelelő kezelési forma, ez a beteg élete végéig folytatódik.
A kardiológiai rehabilitációs program részei az orvosi kezelés során a mozgásterápia, az életmód-tanácsadás és betegoktatás valamint a pszichoterápia pszichológus vezetésével, lehetőleg orvos jelenlétében.
Mindezek a szakmai fejlesztések nagyban elősegíthetik a kórházba kerülő betegek diagnosztizálását, kezelését és utógondozását.